Атестації робочого місця працівника, який працює на 0,25% від посадового окладу

599

Запитання

Чи повинно підприємство забезпечити проведення атестації робочого місця працівника, професія якого передбачена в пільгових переліках, якщо він працює на 0,25% від посадового окладу?

Відповідь

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Підприємство повинно забезпечити проведення атестації, так як основна її мета полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав працівників на:

Ініціатором проведення атестації повинен бути саме керівник, так як відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

Незалежно від посадового окладу пільги та компенсації встановлюються пропорційно фактично відпрацьованому часу в несприятливих умовах праці, тобто за фактичний час зайнятості працівника на робочому місці зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочого місця за умовами праці.

Джерело: офіційний сайт Управління Держпраці у Рівненській області

Атестації робочого місця працівника, який працює на 0,25% від посадового окладу Читайте також: Підстави для проведення атестації робочих місць за умовами праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Які переліки має скласти атестаційна комісія

За роботу в несприятливих умовах працівникам надають пільги і компенсації. Їх призначають на підставі переліків, що складають на підприємстві за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Які саме переліки за результатами атестації скласти, як правильно їх оформити. Розповідаємо далі.
9647

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
47467

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
14918

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
22680