Заходи щодо забезпечення пожежної безпеки

2364

Запитання

Хто забезпечує проведення заходів з пожежної безпеки на підприємстві?

Відповідь

Забезпечення пожежної безпеки на території нашої держави, а також регулювання відносин у цій галузі:

  • органів державної влади,
  • органів місцевого самоврядування,
  • суб’єктів господарювання,
  • громадян

здійснюються відповідно до Кодексу цивільного захисту України (далі – Кодекс), законів та інших нормативно-правових актів. Ця вимога зазначена у статті 55 Кодексу.

Заходи щодо забезпечення пожежної безпеки Читайте на порталі: Забезпечення пожежної безпеки

Зауважимо, що діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств, установ та організацій. Ця вимога має відображатися у трудових договорах (контрактах), статутах та положеннях.

Зверніть увагу!

Забезпечення пожежної безпеки суб’єктів господарювання покладається на власників та керівників цих суб’єктів.

Щодо повноважень у сфері пожежної безпеки таких об’єднань як:

  • асоціації,
  • корпорації,
  • концерни,
  • інших господарських об’єднання,

то вони визначаються їхніми статутами або договорами між суб’єктами господарювання, що утворили це об’єднання. Для виконання делегованих об’єднанню функцій у його апараті створюється окрема служба пожежної безпеки.

Органи архітектури, замовники, забудовники, проектні та будівельні організації зобов’язані забезпечити пожежну безпеку під час проектування та забудови населених пунктів, будівництва будівель і споруд.

Забезпечення пожежної безпеки в:

  • жилих приміщеннях державного, комунального, громадського житлового фонду;
  • фонду житлово-будівельних кооперативів

покладається на квартиронаймачів і власників квартир.

В жилих приміщеннях приватного житлового фонду та інших спорудах, приватних житлових будинках садибного типу, дачних і садових будинках з господарськими спорудами та будівлями забезпечення пожежної безпеки є обов’язком власників або наймачів, якщо це обумовлено договором найму.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59659

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
174904

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
110174

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
82301

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12584