Заходи щодо забезпечення пожежної безпеки

1959

Запитання

Хто забезпечує проведення заходів з пожежної безпеки на підприємстві?

Відповідь

Забезпечення пожежної безпеки на території нашої держави, а також регулювання відносин у цій галузі:

  • органів державної влади,
  • органів місцевого самоврядування,
  • суб’єктів господарювання,
  • громадян

здійснюються відповідно до Кодексу цивільного захисту України (далі – Кодекс), законів та інших нормативно-правових актів. Ця вимога зазначена у статті 55 Кодексу.

Заходи щодо забезпечення пожежної безпеки Читайте на порталі: Забезпечення пожежної безпеки

Зауважимо, що діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств, установ та організацій. Ця вимога має відображатися у трудових договорах (контрактах), статутах та положеннях.

Зверніть увагу!

Забезпечення пожежної безпеки суб’єктів господарювання покладається на власників та керівників цих суб’єктів.

Щодо повноважень у сфері пожежної безпеки таких об’єднань як:

  • асоціації,
  • корпорації,
  • концерни,
  • інших господарських об’єднання,

то вони визначаються їхніми статутами або договорами між суб’єктами господарювання, що утворили це об’єднання. Для виконання делегованих об’єднанню функцій у його апараті створюється окрема служба пожежної безпеки.

Органи архітектури, замовники, забудовники, проектні та будівельні організації зобов’язані забезпечити пожежну безпеку під час проектування та забудови населених пунктів, будівництва будівель і споруд.

Забезпечення пожежної безпеки в:

  • жилих приміщеннях державного, комунального, громадського житлового фонду;
  • фонду житлово-будівельних кооперативів

покладається на квартиронаймачів і власників квартир.

В жилих приміщеннях приватного житлового фонду та інших спорудах, приватних житлових будинках садибного типу, дачних і садових будинках з господарськими спорудами та будівлями забезпечення пожежної безпеки є обов’язком власників або наймачів, якщо це обумовлено договором найму.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
49058

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
18526

Вимоги пожежної безпеки до електроустановок

Порушення правил і норм пожежної безпеки на підприємстві нерідко стає причиною пожеж. Дізнайтеся зі статті, які існують вимоги пожежної безпеки до електроустановок та організуйте експлуатацію електрообладнання належним чином.
14899

Перша допомога при опіках

За різних обставин працівник може отримати термічні або хімічні опіки. В умовах воєнної агресії ризик отримання таких ушкоджень значно зростає. У статті розповімо про те, які існують види опіків та як правильно надати домедичну допомогу при опіках постраждалому.
26089