Хто з осіб з інвалідністю має пройти повторний огляд з квітня 2025 року

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Категорії людей, яким необхідно продовжити або переглянути статус інвалідності

Хто з осіб з інвалідністю має пройти повторний огляд з квітня 2025 рокуСистема оцінювання повсякденного функціонування особи (ОПФО) необхідна, щоб продовжити або переглянути статус інвалідності, а також призначити індивідуальну програму реабілітації — медичної, соціальної чи професійної.

Як залучити представника до оцінювання повсякденного функціонування особи

Із 1 квітня 2025 року окремі категорії людей мають обов’язково пройти ОПФО. Це стосується тих, кому статус інвалідності було надано до впровадження нової системи, і хто з поважних причин не пройшов повторного огляду у встановлений строк.

Повторні огляди проходять:

  • чоловіки віком від 25 до 60 років, які мають ІІ або ІІІ групу інвалідності та мали пройти повторний огляд у 2022—2024 роках, але з різних обставин не пройшли його, проходять оцінювання в період із 1 квітня до 1 листопада 2025 року;
  • інші особи, які також мали пройти повторний огляд, але не проходили його під час воєнного стану, мають зробити це до 1 квітня 2026 року.

Це не стосується:

  • людей, яким інвалідність була встановлена пізніше, уже у 2025 році, і строк її перегляду ще не настав;
  • людей з безстроковим статусом інвалідності;
  • військовослужбовців, осіб цивільного захисту — для них діють окремі підходи.

Винятки, коли неможливо пройти повторний огляд:

  • люди, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих територіях;
  • пацієнти з важкими порушеннями функцій організму (не мають кінцівки або якогось з парних органів, не чують або не бачать, мають онкологічне або психічне захворювання).

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
930

Як здійснюється громадський контроль за охороною праці

Громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці є важливим способом захисту трудових прав працівників. Про те, хто здійснює громадський контроль за охороною праці, – далі у статті.
34188

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді