Із 18 березня діють нові правила компенсації за робочі місця для осіб з інвалідністю

Автор
редактор стрічки новин порталу «Служба охорони праці»
Змінився Порядок компенсації витрат за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю

Нові правила компенсації за робочі місця для осіб з інвалідністю18 березня 2025 року набула чинності постанова КМУ від 21.02.2025 № 273. Документ уніс зміни до урядової постанови від 22.08.2023 № 893, яка регулює надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. 

Постанова № 273 виклала в новій редакції Порядок, який врегульовує надання компенсації. Тепер він має назву Порядок надання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць / місць провадження господарської діяльності / незалежної професійної діяльності для осіб з інвалідністю (далі — Порядок).

Діє оновлений Електронний кабінет особи з інвалідністю

Право отримати компенсацію матимуть заявники, які облаштували:

  • робоче місце для особи з інвалідністю I або II групи, яка є застрахованою особою, яку працевлаштовано;
  • робоче місце для працівника, який вийшов на роботу у зв'язку із звільненням з військової служби у запас/відставку на збережене місце роботи, посаду відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП, та/або якого переведено за його згодою на іншу посаду в цього роботодавця і який є особою з інвалідністю;
  • власне місце провадження діяльності — якщо заявником є особа з інвалідністю, яка розпочала або після звільнення з військової служби у запас/відставку продовжила свою діяльність як фізична особа-підприємець або фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Розмір компенсації за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю не може перевищувати:

  • для І групи — 15 мінімальних зарплат;
  • для ІІ групи — 10 мінзарплат.

Компенсацію за зверненням заявника надає регіональний центр зайнятості за:

  • облаштування робочого місця / місця провадження діяльності для особи з інвалідністю;
  • придбаний (придбані) допоміжний засіб (допоміжні засоби) для облаштування робочого місця / місця провадження діяльності для особи з інвалідністю.

Повний Перелік допоміжних засобів визначає додаток 1 до Порядку.

Читайте також Нові правила компенсації за робочі місця для осіб з інвалідністю Як залучити представника до оцінювання повсякденного функціонування особи

Заявку можна подати особисто в паперовій формі в центрі зайнятості або в електронній — за допомогою:

  • офіційного веб-сайту Державного центру зайнятості;
  • мобільного додатка Державної служби зайнятості;
  • електронних комунікацій — надіслати заяву з накладенням кваліфікованого електронного або удосконаленого електронного підпису на офіційну адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості;
  • Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — Портал Дія).

Як подати заявку на компенсацію онлайн

1. Сформуйте заяву в довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, відповідно до:

    — додатку 2 до Порядку — для роботодавців;
або
    — додатка 3 до Порядку — для ФОП, які є особами з інвалідністю, і осіб з інвалідністю, які провадять незалежну професійну діяльність).

Укажіть дані про працевлаштовану особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце.

2. Додайте:

    — скановані копії, фотокопії документів, що підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю, її групу та купівлю обладнання для облаштування робочого місця;

    — відомості про діяльність заявника, а також про всю незначну державну допомогу, яку він отримав протягом останніх трьох років, її форму та мету.

3. Перевірте сформовану заяву та підпишіть її електронним підписом.

4. Очікуйте на повідомлення про компенсацію в особистому кабінеті та на пошту.

Нові правила компенсації за робочі місця для осіб з інвалідністю Повідомлення про рішення щодо компенсації надійде протягом 10 днів.
А кошти у разі схвалення заяви надійдуть протягом 5 робочих днів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21067

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44567

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8476

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1453

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді