Нові правила працевлаштування осіб з інвалідністю: Рада прийняла закон

Закон дає роботодавцям можливість або працевлаштувати осіб з інвалідністю, або сплатити цільовий внесок на їх підтримку

Які штрафи за порушення нормативу робочих місць для осіб з інвалідністю Верховна Рада прийняла у ІІ читанні законопроєкт № 5344-д про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю (далі — Закон).

Як отримати компенсацію за робоче місце для людини з інвалідністю

Документ:

► Створює можливості для працевлаштування осіб з інвалідністю та ветеранів. Закон, зокрема, розширить кількість робочих місць, які пропонуються особам з інвалідністю, а саме — включити до цього переліку органи державної влади та місцевого самоврядування.
► Упроваджує державні стандарти облаштування робочого місця та забезпечення розумним пристосуванням робочих місць на підприємствах та організаціях.
► Передбачає збільшити кількість цільових надходжень на соціальний захист людей з інвалідністю.

Основна новація

Закон пропонує роботодавцям альтернативні механізми підтримки людей з інвалідністю — на вибір:

 • працевлаштувати осіб з інвалідністю та облаштувавши їм (за потреби) робоче місце);
або
 • сплачувати цільовий внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю — якщо, наприклад, немає можливості працевлаштувати таких осіб через високий ступінь виробничого ризику.

Кошти роботодавців забезпечуватимуть реалізацію:

  • програм зайнятості;
  • заходів із підтримки працевлаштування;
  • забезпечення надання соціальних послуг при працевлаштуванні осіб з інвалідністю.

Кошти цільового Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю скеровуватимуться також і на фінансування витрат на їхнє навчання.

Нові правила працевлаштування осіб з інвалідністю: Рада прийняла закон Нагадаємо: зараз діють нормативи робочих місць для осіб з інвалідністю, які визначає стаття 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон). Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю становить 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця. 

Якщо роботодавець не виконує встановлений законодавством норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю, йому загрожують фінансові санкції. Розмір штрафу залежить від кількості працівників на підприємстві. Виняток: штрафні санкції не застосовуються до підприємств, які повністю фінансуються з державного або місцевих бюджетів.

Джерело: ВРУ, Телеграм-канал голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
136999

Передрейсовий медичний огляд водіїв

Хто повинен проходити передрейсовий медичний огляд, хто має право проводити передрейсовий медичний огляд водіїв, а також які наслідки для керівників підприємств та медичних працівників за непроведення медоглядів. Відповіді на всі запитання у статті.
86132

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді