Роботодавців зобов’яжуть створити службу психічного здоров’я

Рада внесла зміни до Закону про охорону праці

Роботодавців зобов’яжуть створити службу психічного здоров’яВерховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт № 12030 «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні». Його мета — створити доступну, ефективну та злагоджену систему, яка працюватиме для всіх громадян країни.

Як надавати психосоціальну підтримку працівникам у воєнний і післявоєнний час

Документ вносить зміни до низки нормативних документів, зокрема до Закону про охорону праці та Кодексу законів про працю України (КЗпП):

Статтю 6 Закону про охорону праці законопроєкт доповнює частиною такого змісту:

Працівник має право на психосоціальну підтримку на робочому місці, для чого роботодавець вживає заходів визначених законодавством, розробляє і впроваджує політику або план захисту та зміцнення психічного здоров’я на робочому місці.

Зміни до статті 13, а також нова стаття 15-1 зобов’язують роботодавця:

  • створити службу охорони психічного здоров’я (далі — служба);
  • розробити й впровадити політику або план захисту та зміцнення психічного здоров’я на робочому місці.

Таку службу роботодавець створюватиме, якщо кількість найманих працівників становить 50 і більше осіб.

На підприємстві з кількістю працівнтків менше ніж 50 осіб функції служби можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.

Якщо кількість працівників менше ніж 20 осіб, роботодавець може залучати на договірних засадах сторонніх спеціалістів, які виконуватимуть функцій служби.

Роботодавців зобов’яжуть створити службу психічного здоров’я Функції та повноваження служби охорони психічного здоров’я та типове положення про неї затверджуватиме Кабмін.

Стаття 18 встановлює, що працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити, окрім інструктажів, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії, навчання з питань охорони психічного здоровʼя.

Стаття 158 КЗпП зазнає аналогічних змін. Законопроєкт доповнив її новими частинами:

Роботодавець створює службу охорони психічного здоров’я в порядку, визначеному законодавством.

Кожен роботодавець має розробити та затвердити політику або план захисту та зміцнення психічного здоров’я на робочому місці.


Джерело: ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання інженера з охорони праці

Де пройти навчання інженеру з охорони праці? Це питання хвилює багатьох фахівців, які дбають про свій професійний розвиток та хочуть ефективно використовувати робочий час. Усіх, хто прагне здобути нові знання та навички у сфері охорони праці, запрошуємо на навчання до Вищої Школи Охорони Праці. Наші експерти будуть раді вам допомогти.
11395

Розділ «Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях» в інструкціях з охорони праці

Для створення безпечних і здорових умов праці на підприємстві розробляють інструкції з охорони праці. У статті підкажемо, яку інформацію необхідно вказати у розділі «Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях», адже саме в цьому розділі розробники інструкцій найчастіше припускаються помилок.
13266

Вимоги до спецодягу

Для безпеки та захисту здоров’я працівників роботодавець зобов’язаний забезпечити їх спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Які вимоги до спецодягу та інших ЗІЗ встановлені у чинних нормативних актах — дізнайтеся зі статті.
23227

Пожежна безпека на підприємствах харчування

Більшість підприємств харчування — це об’єкти з масовим перебуванням людей. Щоб уберегти життя і здоров’я відвідувачів та персоналу цих підприємств, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки.
3853

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді