Рада внесла зміни до Закону, що запроваджує систему охорони психічного здоров’я
Законопроєкт № 12030 «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні» прийнятий у другому читанні Верховною Радою України. Його мета — створити доступну, ефективну та злагоджену систему, яка працюватиме для всіх громадян країни.
Психосоціальна підтримка працівникам у воєнний час
Документ вносить зміни до низки нормативних документів, зокрема до Закону про охорону праці та Кодексу законів про працю України (КЗпП). Закон зобов’язує роботодавців розробити та впровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
Нормативний акт закладає фундамент для майбутньої системи, у якій психічне здоров’я є пріоритетним і враховується в усіх сферах суспільного життя. В Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що Закон також встановлює визначення ключових понять, зокрема «послуга у сфері психічного здоров’я», «психічне здоров’я», «надавач послуг у цій сфері», «фахівці у сфері психічного здоров’я» та інших, що є важливими для ефективного правового регулювання галузі.
Для впровадження Закону готується низка урядових та галузевих нормативних актів, які деталізують його положення та вводять нові стандарти. Закон передбачає, що протягом року створять Національну комісію з питань психічного здоров’я — постійно діючий колегіальний орган у сфері управління КМУ. До її основних повноважень належатиме координація та нагляд за виконанням державної політики у сфері охорони психічного здоров’я.
Психіатричні огляди працівників у 2025 році
Слідкуйте за оновленнями, щоб дізнатися як запровадити програму психосоціальної підтримки на робочому місці.
Джерело: ВРУ
закон пропонує роботодавцям розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
закон пропонує роботодавцям розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
Закон зобов’язує роботодавців розробити та впровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
Закон також встановлює чіткі визначення ключових понять, зокрема «психічне здоров’я», «послуга у сфері психічного здоров’я», «надавач послуг у цій сфері», «фахівці у сфері психічного здоров’я» та інших, що є важливими для ефективного правового регулювання галузі.
Цей нормативний акт формує основу для майбутнього, де психічне здоров’я стає пріоритетом і інтегрується в усі аспекти життя.
Нормативний акт закладає фундамент для майбутньої системи, у якій психічне здоров’я є пріоритетним і враховується в усіх сферах суспільного життя.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.