Рада внесла зміни до Закону, що запроваджує систему охорони психічного здоров’я
Законопроєкт № 12030 «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні» прийнятий у другому читанні Верховною Радою України. Його мета — створити доступну, ефективну та злагоджену систему, яка працюватиме для всіх громадян країни.
Психосоціальна підтримка працівникам у воєнний час
Документ вносить зміни до низки нормативних документів, зокрема до Закону про охорону праці та Кодексу законів про працю України (КЗпП). Закон зобов’язує роботодавців розробити та впровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
Нормативний акт закладає фундамент для майбутньої системи, у якій психічне здоров’я є пріоритетним і враховується в усіх сферах суспільного життя. В Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що Закон також встановлює визначення ключових понять, зокрема «послуга у сфері психічного здоров’я», «психічне здоров’я», «надавач послуг у цій сфері», «фахівці у сфері психічного здоров’я» та інших, що є важливими для ефективного правового регулювання галузі.
Для впровадження Закону готується низка урядових та галузевих нормативних актів, які деталізують його положення та вводять нові стандарти. Закон передбачає, що протягом року створять Національну комісію з питань психічного здоров’я — постійно діючий колегіальний орган у сфері управління КМУ. До її основних повноважень належатиме координація та нагляд за виконанням державної політики у сфері охорони психічного здоров’я.
Психіатричні огляди працівників у 2025 році
Слідкуйте за оновленнями, щоб дізнатися як запровадити програму психосоціальної підтримки на робочому місці.
Джерело: ВРУ
закон пропонує роботодавцям розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
закон пропонує роботодавцям розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
Закон зобов’язує роботодавців розробити та впровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
Закон також встановлює чіткі визначення ключових понять, зокрема «психічне здоров’я», «послуга у сфері психічного здоров’я», «надавач послуг у цій сфері», «фахівці у сфері психічного здоров’я» та інших, що є важливими для ефективного правового регулювання галузі.
Цей нормативний акт формує основу для майбутнього, де психічне здоров’я стає пріоритетом і інтегрується в усі аспекти життя.
Нормативний акт закладає фундамент для майбутньої системи, у якій психічне здоров’я є пріоритетним і враховується в усіх сферах суспільного життя.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
Які журнали з охорони праці повинні бути на підприємстві? Як правильно вести журнали з охорони праці? Де взяти бланки журналів з охорони праці та зразки журналів з охорони праці? Аби вам не довелося довго шукати відповіді на ці та інші запитання, ми зібрали всі журнали, розміщені на нашому порталі, в одній статті
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.