Роботодавцям пропонують розробити програму психосоціальної підтримки працівників

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Рада внесла зміни до Закону, що запроваджує систему охорони психічного здоров’я


Роботодавців зобов’яжуть створити службу психічного здоров’яЗаконопроєкт № 12030 «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні» прийнятий у другому читанні Верховною Радою України. Його мета — створити доступну, ефективну та злагоджену систему, яка працюватиме для всіх громадян країни.

Психосоціальна підтримка працівникам у воєнний час

Документ вносить зміни до низки нормативних документів, зокрема до Закону про охорону праці та Кодексу законів про працю України (КЗпП). Закон зобов’язує роботодавців розробити та впровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.

Нормативний акт закладає фундамент для майбутньої системи, у якій психічне здоров’я є пріоритетним і враховується в усіх сферах суспільного життя. В Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що Закон також встановлює визначення ключових понять, зокрема «послуга у сфері психічного здоров’я», «психічне здоров’я», «надавач послуг у цій сфері», «фахівці у сфері психічного здоров’я» та інших, що є важливими для ефективного правового регулювання галузі.

Для впровадження Закону готується низка урядових та галузевих нормативних актів, які деталізують його положення та вводять нові стандарти. Закон передбачає, що протягом року створять Національну комісію з питань психічного здоров’я —  постійно діючий колегіальний орган у сфері управління КМУ. До її основних повноважень належатиме координація та нагляд за виконанням державної політики у сфері охорони психічного здоров’я.

Роботодавцям пропонують розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівниківПсихіатричні огляди працівників у 2025 році

Слідкуйте за оновленнями, щоб дізнатися як запровадити програму психосоціальної підтримки на робочому місці.

Джерело: ВРУ

закон пропонує роботодавцям розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
закон пропонує роботодавцям розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.

Закон зобов’язує роботодавців розробити та впровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.

Закон також встановлює чіткі визначення ключових понять, зокрема «психічне здоров’я», «послуга у сфері психічного здоров’я», «надавач послуг у цій сфері», «фахівці у сфері психічного здоров’я» та інших, що є важливими для ефективного правового регулювання галузі.

Цей нормативний акт формує основу для майбутнього, де психічне здоров’я стає пріоритетом і інтегрується в усі аспекти життя.

Нормативний акт закладає фундамент для майбутньої системи, у якій психічне здоров’я є пріоритетним і враховується в усіх сферах суспільного життя.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
184228

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
941

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді