Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на своєму засіданні розглянув питання щодо пенсійного та страхового забезпечення працівників вугільної галузі, які постраждали внаслідок нещасного випадку на виробництві. Ці питання викладені у законопроєкті № 12209 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю.
Страхові виплати у разі нещасного випадку збільшаться до 5 мінзарплат
Мета проєкту:
- забезпечити ефективну підтримку осіб, які частково або повністю втратили працездатність;
- створити правові засади для умов, за яких особа, що отримала травмування чи професійне захворювання, може повернути собі працездатність і фінансову незалежність. А у випадку, якщо це неможливо — надати таким особам достатнью і гідну підтримку.
- Нові механізми для працевлаштування осіб з інвалідністю: прийнято закон
- Як створити безпечні робочі місця для працівників з інвалідністю
- Як діяти, якщо на підприємстві стався нещасний випадок
- Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності у сфері здійснення державного гірничого нагляду
- Як працівнику з інвалідністю реалізувати права на неповний робочий час
Документ, зокрема, пропонує запровадити статус «працездатності» особи, при цьому статус «інвалідності» залишається без змін. Оцінка працездатності передбачатиме оцінювання впливу наявних функціональних обмежень особи на її здатність до трудової діяльності.
Крім того, пропонується підвищити ефективність фінансової підтримки шляхом запровадження нового виду підтримку у вигляді «реабілітаційних виплат». Право на отримання таких виплат матиме будь-яка застрахована особа, яка отримала складне ушкодження здоровʼя і яка за висновком лікарів потребує проходження більш тривалого лікування і реабілітації.
Відповідні зміни проєкт закону пропонує внести до Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, Основ законодавства України про охорону здоров’я, Кодексу законів про працю України, Кримінально-виконавчого кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України.
Зараз документ готують до другого читання.
Джерело: ВРУ