Систему МСЕКів замінило оцінювання повсякденного функціонування особи. Це важливий крок, щоб запровадити прозорі та ефективні підходи до встановлення статусу інвалідності та підтримки людей з порушеннями здоров’я.
Оцінювання стану людини після ліквідації МСЕК: критерії і форми
Нагадаємо, усі функції МСЕК передані експертним командам, які працюють на базі багатопрофільних лікарень із залученням практикуючих лікарів різних спеціальностей.
Особам, які раніше вже подали документи на МСЕК, хвилюватися не потрібно. Кожний, хто очікує на розгляд, отримає повідомлення про дату, час і місце розгляду справи експертною командою.
Система ще налаштовується, процес передачі архівів МСЕК до визначених закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) триває. Але найближчим часом всі процеси працюватимуть у штатному режимі.
У МОЗ розробили таблицю, де можна перевірити, від якої МСЕК до якого медичного закладу передали справу. Перелік закладів періодично доповнюватимуть.
Ключові цифри реформи:
► Сформовано понад 1535 експертних команд, які об’єднали понад 5600 лікарів — у 4 рази більше, ніж було у складі МСЕК.
► Експертні команди працюють у 296 лікарнях по всій Україні, забезпечуючи зручність та доступність послуг.
► Від МСЕК до нових ЗОЗ передають понад 1,4 млн справ (включно з архівами), з яких понад 44 тис. розглянуть у І кварталі 2025 року.
Джерело: МОЗ