Керівники військових адміністрацій за погодженням з МОЗ визначили 286 закладів охорони здоров’я (ЗОЗ), у яких працюватимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
Деякі процедури МСЕК удосконалили: набув чинності закон
Заклади відповідають сучасним стандартам якості медичних послуг і охоплюють усі регіони країни. Їх відбирали, зокрема, за критерієм наближеності до людей в усіх регіонах.
Більшість лікарень уже визначились із переліком лікарів, які проводитимуть оцінювання в експертних командах. Зараз це понад 4300 лікарів, тоді як у МСЕК працювало майже 1300.
Загалом зараз створено 1348 експертних команд. Найбільше — за профілем «загально-хірургічна», «загальна», «хірургічна» та «травматологічна». Серед інших профілів команд — кардіоневрологічна, офтальмологічна, онкологічна, фтизіатрична, гематологічна та психіатрична. Отже, повсякденне функціонування людини оцінюватимуть фахівці з відповідною кваліфікацією.
Переліки лікарів та контактну електронну пошту медзаклади розміщують на своїх сайтах. Також МОЗ розмістило на своєму сайті дашборд із командами закладів. Надалі перелік лікарів, ЗОЗ та їх показники оновлюватимуться.
Експертні команди працюватимуть у новій електронній системі. Доступ до неї матимуть усі лікарі, які створюватимуть у ній електронне направлення на оцінювання повсякденного функціонування для своїх пацієнтів. Система вже проходить тестування з пілотними закладами. Із 1 січня 2025 року вона працюватиме в усіх лікарнях. Упродовж наступного року МОЗ розширюватиме можливості системи та інтегрує її з ЕСОЗ. У системі фіксуватимуть кожну дію і кожен документ, щоб унеможливити заднім числом змінити діагноз чи рішення.
МОЗ також наказом від 05.12.2024 № 195 затвердило Положення про Центр оцінювання функціонального стану особи. Це забезпечить експертну підтримку та перегляд обґрунтованості рішень, оскарження рішень пацієнтами.
Протягом грудня поточного року справи, що мали бути розглянутими в 2025-му або наприкінці поточного року, перейдуть від МСЕК до закладів з експертними командами. ЗОЗ поділять справи за профілем і вноситимуть інформацію про них до електронної системи, щоб забезпечити повноцінне оцінювання із січня 2025 року.
Інтерактивна карта допоможе пацієнтам обрати найзручніший заклад, де можна пройти оцінювання.
Джерело: МОЗ