Кабмін затвердив новий порядок повернення непридатних чи небезпечних для споживання харчових продуктів
Уряд затвердив новий порядок повернення непридатних чи небезпечних для споживання харчових продуктів (далі — Порядок).
Який перелік товарів тепер не підлягає поверненню та обміну
Порядок набуде чинності одночасно з новою редакцією Закону «Про захист прав споживачів».
Прикінцеві та перехідні положеннями цього закону визначають, що він набуде чинності після припинення чи скасування воєнного стану.
Порядок, зокрема:
► передбачає можливість як заміни непридатних/небезпечних для споживання харчових продуктів на придатні, так і виплати коштів покупцю за повернення таких продуктів;
► визначає порядок дій покупця та продавця;
► установлює терміни повернення чи заміни продуктів з моменту придбання:
- протягом доби — харчові продукти, що зберігаються за температури +6 °C;
- не пізніше трьох календарних днів — продукти, граничний термін споживання (дата «вжити до») або мінімальний термін придатності яких не перевищує 14 днів (але до закінчення терміну придатності);
- не пізніше 14 днів з моменту придбання — продукти, термін придатності яких перевищує 14 днів.
Якщо споживач придбав продукти дистанційно, (онлайн-торгівля), то терміни повернення і заміни починають діяти із часу, коли покупець фактично отримав продукцію.
Джерело: Мінекономіки
Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
У разі раптового виникнення пожежі вкрай важливою є правильна організація безпечної евакуації людей з будівель і уникнення стовпотворінь та натовпів у приміщеннях. Тому без плану евакуації не обійтися. У статті розповідаємо, як оформити план евакуації та де його розмістити, а також наводимо готовий зразок плану евакуації, розроблений експертом.
Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.