Кабмін затвердив новий порядок повернення непридатних чи небезпечних для споживання харчових продуктів
Уряд затвердив новий порядок повернення непридатних чи небезпечних для споживання харчових продуктів (далі — Порядок).
Який перелік товарів тепер не підлягає поверненню та обміну
Порядок набуде чинності одночасно з новою редакцією Закону «Про захист прав споживачів».
Прикінцеві та перехідні положеннями цього закону визначають, що він набуде чинності після припинення чи скасування воєнного стану.
Порядок, зокрема:
► передбачає можливість як заміни непридатних/небезпечних для споживання харчових продуктів на придатні, так і виплати коштів покупцю за повернення таких продуктів;
► визначає порядок дій покупця та продавця;
► установлює терміни повернення чи заміни продуктів з моменту придбання:
- протягом доби — харчові продукти, що зберігаються за температури +6 °C;
- не пізніше трьох календарних днів — продукти, граничний термін споживання (дата «вжити до») або мінімальний термін придатності яких не перевищує 14 днів (але до закінчення терміну придатності);
- не пізніше 14 днів з моменту придбання — продукти, термін придатності яких перевищує 14 днів.
Якщо споживач придбав продукти дистанційно, (онлайн-торгівля), то терміни повернення і заміни починають діяти із часу, коли покупець фактично отримав продукцію.
Джерело: Мінекономіки
Скачайте зразок наказу про призначення відповідального за електрогосподарство, розроблений відповідно до вимог нормативних документів
Безпека та гігієна праці в умовах змінного клімату потребують комплексного підходу. Зміни клімату, такі як підвищення температур, екстремальні погодні явища та інші, впливають на здоров'я працівників, інфраструктуру та діяльність підприємств. У статті ви знайдете приклади професійних ризиків, пов’язаних зі зміною клімату, та поради для навчання персоналу з їх запобігання.
Інструкція визначає вимоги до забезпечення пожежної безпеки у котельні та є обов’язковою для вивчення і виконання усіма працівниками, які забезпечують роботу в цьому приміщенні. Скачайте повну інструкцію та адаптуйте до вашого підприємства.
Залежно від періоду року та категорії робіт законодавством встановлено оптимальні та допустимі величини температури, відносної вологості та швидкості руху повітря, яких потрібно дотримуватися у робочій зоні виробничих приміщень. Дізнайтеся більше про оптимальні та допустимі мікрокліматичні умови зі статті.
Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.