Безпека хімічної продукції: Кабмін затвердив євроінтеграційний техрегламент

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Документ стосуватиметься як промислових, так і повсякденних продуктів

Безпека хімічної продукції: Кабмін затвердив євроінтеграційний техрегламент

Кабмін схвалив Технічний регламент щодо безпечності хімічної продукції (далі — Технічний регламент). Цей документ імплементує норми європейського Регламенту REACH та відіграватиме важливу роль для побудови національної системи управління хімічною продукцією за європейськими стандартами.

Як управляти небезпечними відходами

Мета ухвалення Технічного регламенту — забезпечити високий рівень захисту здоров’я людей та довкілля від потенційних ризиків, пов’язаних із хімічними речовинами, і водночас сприяти вільному обігу цих речовин.

Документ спрямований на збір інформації про властивості та безпечне використання хімічних речовин. Ключова вимога— обов’язкова реєстрація всіх хімічних речовин, що виробляються, імпортуються та надаються на ринку в Україні в обсягах понад одну тонну на рік.

Реєстрація забезпечує створення бази даних, яка містить інформацію про властивості, ризики та безпечне використання хімічних речовин. Ця інформація надходитиме до Міндовкілля, яке оцінюватиме ризики й розроблятиме заходи з управління цими ризиками.

Норми Технічного регламенту застосовуватимуться не лише до тих хімічних речовин, що використовуються в промислових процесах, а й до тих, що використовуються у повсякденному житті: у засобах для чищення, фарбах, а також у одязі, меблях та електроприладах.

У довгостроковій перспективі найбільш небезпечні хімічні речовини мають бути замінені безпечнішими.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77269

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78439

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
148074

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
62906

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112984

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді