Критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус

Уряд вніс зміни до постанови про бронювання

Критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статусІз 1 грудня бронювання військовозобов’язаних знову відбуватиметься через портал «Дія». Водночас усі критично важливі підприємства відповідно до нових критеріїв повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року. Такі зміни Кабмін уніс до постанови «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 27.01.2023 № 76 (далі — Постанова № 76).

Бронювання працівників працюватиме тільки в електронному форматі

Уряд усередині листопада поточного року завершив аудит рішень щодо визначення підприємств, установ і організацій критично важливими. За результатами аудиту 95% критично важливих підприємств зберегли цей статус. На підставі даних аудиту Кабмін оновив критерії бронювання.

Як і раніше, щоб отримати статус критично важливого, підприємство звертається до відповідного міністерства або обласної воєнної адміністрації.

Уряд зберіг вісім чинних критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Водночас галузеві та регіональні критерії критичності віднині погоджують Міноборони та Мінекономіки.

Основні зміни до Постанови № 76

Додаткові обов'язкові критерії критичної важливості

— Для приватних підприємств: нарахована середня зарплата за останній календарний квартал повинна бути не менше ніж 2,5 мінімальної зарплати (20 тис. грн на 15 листопада 2024 р.). У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше ніж 20 тис. грн.

— Відсутність заборгованості по сплаті усіх податків.

Підтвердження критичної важливості

— Підприємство, яке хоче забронювати працівника, повинно підтвердити відповідність чинним і новим критеріям до кінця лютого 2025 року.

— Після цього підприємство через портал «Дія» знову подає списки працівників для бронювання. До подачі оновлених списків, усі надані бронювання залишаються чинними.

Посилена система контролю

— Щомісячно відбуватиметься моніторинг відповідності підприємств встановленим вимогам щодо середньої зарплати на підприємстві, рівня сплати податків та кількості військовозобов’язаних.

— Якщо буде встановлено, що підприємство не відповідає вимогам — на нього буде сформовано запит для надання пояснень. У разі негативного результату моніторингу підприємство буде позбавлене статусу критичного.

— Усі рішення моніторитимуться з можливістю анулювати бронювання.

Критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус Підприємствам заборонено бронювати працівників, які не перебувають на військовому обліку або не мають військово-облікових документів.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Категорії виробничих приміщеннь з електробезпеки

Працюючи з електрообладнанням, важливо враховувати, що ризик ураження електричним струмом залежить від умов виконання робіт. Навколишнє середовище може посилювати або зменшувати вплив струму на людину та змінювати властивості електричної напруги. У статті представлено класифікацію виробничих приміщень за рівнем електробезпеки.
26122

Інструкція з охорони праці під час робіт з ручним електрифікованим інструментом

Інструкція з охорони праці під час роботи з електроінструментом — це нормативний документ, що визначає обов’язкові вимоги з ОП при використанні ручного електрифікованого інструменту. Завантажуйте інструкцію та адаптуйте її до потреб вашого підприємства.
25748

Зразок наказу про затвердження графіка відпусток

Графік відпусток затверджує директор підприємства. Зі статті ви дізнаєтеся, яка процедура такого затвердження та зможете скачати зразок наказу про затвердження графіка відпусток і бланк графіка відпусток.
61238

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді