Із 1 грудня 2024 року забронювати працівників можливо буде лише через «Дію»
Новий порядок бронювання запрацює в грудні. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Уряд удвічі скоротив строк явки громадян за повісткою
Процес бронювання відбуватиметься не через застосунок, а через портал «Дія» — так компаніям буде зручніше працювати з інтерфейсом.
Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого 2025 року. Підприємства до цієї дати повинні поновити бронювання своїх працівників.
Підприємства та організації щомісячно моніторимуть, щоб вони відповідали всім регіональним та галузевим критеріям критичності підприємств.
Для приватного сектору обов’язкові пункти для бронювання працівників — зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом. Зокрема, нарахована середня зарплата на підприємстві та у заброньованого працівника повинна бути не менше ніж 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання.
Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.