Затверджено новий перелік товарів, що не підлягають поверненню та обміну. Нововведення стосується кількох категорій продукції, і постанова набуде чинності найближчим часом.
Кабінет Міністрів постановою від 1 листопада 2024 року № 1243 затвердив новий перелік товарів, що не підлягають поверненню та обміну.
Документ розроблено відповідно до частини п'ятої статті 5 Закону від 10.06.2023 N 3153-IX «Про захист прав споживачів».
Згідно з постановою не підлягають обміну (поверненню) такі товари:
- харчові продукти;
- лікарські засоби;
- засоби особистої гігієни (зубні щітки, щітки для волосся, пензлики для вій чи нігтів, помазки для гоління, щітки для особистої гігієни, манікюрні, педикюрні інструменти та інші подібні товари);
- косметична продукція та мийні засоби без захисної упаковки, яка перешкоджає вільному доступу до таких товарів;
- товари, нарізані або розкроєні під розмір, визначений споживачем.
Постанова почне діяти одночасно з Законом "Про захист прав споживачів", але не раніше дня її опублікування.
Попередній перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затверджений постановою КМ від 19.03.1994 N 172 втратить свою чинність після вступу в дію нового.
Джерело: ligazakon.net
Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.