Затверджено новий перелік товарів, що не підлягають поверненню та обміну. Нововведення стосується кількох категорій продукції, і постанова набуде чинності найближчим часом.
Кабінет Міністрів постановою від 1 листопада 2024 року № 1243 затвердив новий перелік товарів, що не підлягають поверненню та обміну.
Документ розроблено відповідно до частини п'ятої статті 5 Закону від 10.06.2023 N 3153-IX «Про захист прав споживачів».
Згідно з постановою не підлягають обміну (поверненню) такі товари:
- харчові продукти;
- лікарські засоби;
- засоби особистої гігієни (зубні щітки, щітки для волосся, пензлики для вій чи нігтів, помазки для гоління, щітки для особистої гігієни, манікюрні, педикюрні інструменти та інші подібні товари);
- косметична продукція та мийні засоби без захисної упаковки, яка перешкоджає вільному доступу до таких товарів;
- товари, нарізані або розкроєні під розмір, визначений споживачем.
Постанова почне діяти одночасно з Законом "Про захист прав споживачів", але не раніше дня її опублікування.
Попередній перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затверджений постановою КМ від 19.03.1994 N 172 втратить свою чинність після вступу в дію нового.
Джерело: ligazakon.net
Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.