Який перелік товарів тепер не підлягає поверненню та обміну

Затверджено новий перелік товарів, що не підлягають поверненню та обміну. Нововведення стосується кількох категорій продукції, і постанова набуде чинності найближчим часом.

Кабінет Міністрів постановою від 1 листопада 2024 року № 1243 затвердив новий перелік товарів, що не підлягають поверненню та обміну.

Документ розроблено відповідно до частини п'ятої статті 5 Закону від 10.06.2023 N 3153-IX «Про захист прав споживачів».

Згідно з постановою не підлягають обміну (поверненню) такі товари:

  • харчові продукти;
  • лікарські засоби;
  • засоби особистої гігієни (зубні щітки, щітки для волосся, пензлики для вій чи нігтів, помазки для гоління, щітки для особистої гігієни, манікюрні, педикюрні інструменти та інші подібні товари);
  • косметична продукція та мийні засоби без захисної упаковки, яка перешкоджає вільному доступу до таких товарів;
  • товари, нарізані або розкроєні під розмір, визначений споживачем.

Постанова почне діяти одночасно з Законом "Про захист прав споживачів", але не раніше дня її опублікування.

Попередній перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затверджений постановою КМ від 19.03.1994 N 172 втратить свою чинність після вступу в дію нового.

Джерело: ligazakon.net

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
16208

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
2439

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
57599

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11654

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4753

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді