Нові вимоги до продуктів харчування

Законодавці врегулювали окремі питання безпечності та якості харчових продуктів

Нові вимоги до продуктів харчуванняВерховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, у тому числі тих, що споживаються дітьми» від 25.02.2021 № 5148.

Документ врегульовує окремі питання безпечності та якості харчових продуктів та імплементує Регламент ЄС №1925/2006 щодо трансжирних кислот, крім трансжирних кислот, що містить жир тваринного походження.

Основні положення Закону:

  • встановити граничний вміст трансжирних кислот у харчових продуктах — не більше, ніж 2 г на 100 г загальної кількості всіх жирів, що містяться в продукті;
  • заборонити використовувати пальмову олію в традиційних молочних продуктах;
  • заборонити використовувати гідрогенізовану пальмову олію та інші гідрогенізовані рослинні жири у дитячому харчуванні;
  • заборонити використовувати гідрогенізовану пальмову олію у харчових продуктах, як-от кондитерські вироби — шоколад, морозиво тощо;
  • зобов'язати операторів ринку при постачанні харчових продуктів іншим виробникам надавати інформацію про кількість трансжирних кислот у таких продуктах;
  • визначити чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.

Окрім того, Мінагрополітики наказом від 11.07.2024 № 2033 затвердило зміни до Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів, затверджених наказом від 12.03.2019 № 118.

Зміни, зокрема, передбачають вимоги до:

— сирого молока, що не піддавалося термічній обробці та буде вводитись в обіг як харчовий продукт кінцевому споживачу;

— господарств з виробництва молока й тварин, від яких таке молоко отримується. Чітко визначаються місця та правила реалізації такого молока:

  • безпосередньо з господарства з виробництва молока;
  • з фермерського магазину;
  • з ємності для молока (цистерна, резервуар тощо);
  • молочного автомата для нефасованого сирого молока;
  • молочних автоматів для нефасованого сирого молока.

Крім того, встановлюються механізми щодо проведення лабораторних досліджень (випробувань) сирого молока.

Документи наберуть чинності з дня їх офіційного опублікування.

Джерело: Офіційний портал ВРУ, Мінагрополітики

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок Положення про енергетичну службу підприємства

Щоб забезпечити належне функціонування підприємства, яке є споживачем енергоресурсів, розробіть та затвердьте Положення про енергетичну службу. Щоб зробити це правильно, скористайтеся зразком Положення, наведеним у статті.
8939

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
99111

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
28

Наказ про призначення відповідальних за безпечну експлуатацію генератора

Наказ стане у пригоді, щоб організовувати на підприємстві безпечне експлуатування генераторів. Адаптуйте зразок наказу про призначення відповідального за безпечну експлуатацію електрогенератора до потреб свого підприємства і використовуйте в роботі.
17867

Посадова інструкція: загальні вимоги

Організаційно-правовим документом, який визначає завдання, права, обов’язки і відповідальність працівника відповідно до займаної посади, є посадова інструкція. Дізнайтеся про основні вимоги до розроблення посадових інструкцій та їх структуру зі статті.
36427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді