Нові вимоги до продуктів харчування

Законодавці врегулювали окремі питання безпечності та якості харчових продуктів

Нові вимоги до продуктів харчуванняВерховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, у тому числі тих, що споживаються дітьми» від 25.02.2021 № 5148.

Документ врегульовує окремі питання безпечності та якості харчових продуктів та імплементує Регламент ЄС №1925/2006 щодо трансжирних кислот, крім трансжирних кислот, що містить жир тваринного походження.

Основні положення Закону:

  • встановити граничний вміст трансжирних кислот у харчових продуктах — не більше, ніж 2 г на 100 г загальної кількості всіх жирів, що містяться в продукті;
  • заборонити використовувати пальмову олію в традиційних молочних продуктах;
  • заборонити використовувати гідрогенізовану пальмову олію та інші гідрогенізовані рослинні жири у дитячому харчуванні;
  • заборонити використовувати гідрогенізовану пальмову олію у харчових продуктах, як-от кондитерські вироби — шоколад, морозиво тощо;
  • зобов'язати операторів ринку при постачанні харчових продуктів іншим виробникам надавати інформацію про кількість трансжирних кислот у таких продуктах;
  • визначити чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.

Окрім того, Мінагрополітики наказом від 11.07.2024 № 2033 затвердило зміни до Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів, затверджених наказом від 12.03.2019 № 118.

Зміни, зокрема, передбачають вимоги до:

— сирого молока, що не піддавалося термічній обробці та буде вводитись в обіг як харчовий продукт кінцевому споживачу;

— господарств з виробництва молока й тварин, від яких таке молоко отримується. Чітко визначаються місця та правила реалізації такого молока:

  • безпосередньо з господарства з виробництва молока;
  • з фермерського магазину;
  • з ємності для молока (цистерна, резервуар тощо);
  • молочного автомата для нефасованого сирого молока;
  • молочних автоматів для нефасованого сирого молока.

Крім того, встановлюються механізми щодо проведення лабораторних досліджень (випробувань) сирого молока.

Документи наберуть чинності з дня їх офіційного опублікування.

Джерело: Офіційний портал ВРУ, Мінагрополітики

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174738

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді