Весняно-польові роботи: поточний стан та правила безпеки

Посівна кампанія в Україні вже розпочалася

Весняно-польові роботи: поточний стан та правила безпекиУ Комітеті з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України озвучили дані щодо посівної кампанії.

Колісні сільськогосподарські трактори: яких вимог безпеки дотримувати

Так, роботи розпочали у 20-ти областях. Наразі засіяно 214,5 тис га зернових та зернобобових культур (3,8%). Здебільшого це ячмінь (117,3 тис. га), горох (53,1 тис. га) та пшениця (29 тис. га).

Загалом у 2024 року планують засіяти більше, ніж торік (1148,5 тис. га).

Найбільше засіяно на Одещині, Миколаївщині, Кіровоградщині, Дніпропетровщині, Полтавщині, Тернопільщині та Вінниччині.

Водночас у Держпраці закликали дотримуватись основних павил безпеки під час весняно-польових робіт (саме на цей період припадає третина річного обсягу польових тракторних і транспортних робіт — майже 35%).

Так, насамперед слід звернути особливу увагу на контроль стану технологічного обладнання, яке використовується в полі — для виконання технологічних процесів не можна застосовувати машини і обладнання, які мають несправності.

До роботи можна допускати лише тих працівників, які пройшли медичний огляд. При цьому на роботодавця покладається відповідальність за забезпечення їх спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння.

Джерело: Верховна Рада України, Центрально-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова відпустка за роботу за комп’ютером

Дізнайтеся, які працівники можуть отримати додаткову відпустку, як вести облік робочого часу працівника на роботах з особливими умовами праці, зокрема на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, для надання йому додаткової відпустки.
4564

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
54881

Вимоги охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Під час робіт із вантажопідіймальними кранами, підіймальними пристроями й відповідним обладнанням існує великий ризик травмування працівників. Читайте детальніше про те, як безпечно експлуатувати вантажопідіймальні крани та яких заходів ужити в умовах воєнних дій
23400

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
101036

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
5004

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді