Компенсація за робочі місця для осіб з інвалідністю: алгоритм отримання через «Дія»

Сума компенсації становить до 15 мінімальних заробітних плат

Компенсація за робочі місця для осіб з інвалідністю: алгоритм отримання через «Дія»Роботодавці, які облаштували робоче місце для людини з інвалідністю, можуть отримати компенсацію від держави через «Дію».

Права та пільги осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану

Питання фінансової підтримки роботодавцям, які облаштовуватимуть комфортні робочі місця для осіб з інвалідністю, врегульовує Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений постановою КМУ від 22.08.2023 № 893 (далі — Порядок). 

Порядок передбачає компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю:

 • І групи — до 106,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат);
 • ІІ групи — до 71 тис. грн (10 мінзарплат).

Подати заяву на компенсацію можна, якщо співробітник з інвалідністю працює на підприємстві протягом останніх 90 днів.

Роботодавець отримуватиме компенсації на придбання допоміжних засобів для робочого місця особи з інвалідністю, зокрема:

 • меблів — крісел із регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів і брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів;
 • транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;
 • допоміжних засобів для позиціонування курсора й тактильних комп’ютерних дисплеїв, для відтворення звуку та забезпечення здатності чути й бачити;
 • брайлівських клавіатур і портативних пристроїв;
 • підйомних платформ для робочих місць.

Фінансування компенсації поточного року здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Для того щоб отримати компенсацію, роботодавець подає до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі:

 • заяву щодо надання компенсації;
 • копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

Як отримати компенсацію через портал «Дія»:

 1. авторизуватися на порталі за допомогою КЕП; 
 2. заповнити заяву: вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
 3. прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів і довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність працівника;
 4. вказати IBAN свого рахунку;
 5. підписати заяву КЕПом.

Рішення буде ухвалене впродовж 13 робочих днів, а кошти надійдуть на рахунок упродовж 5 робочих днів.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Під час робіт із вантажопідіймальними кранами, підіймальними пристроями й відповідним обладнанням існує великий ризик травмування працівників. Читайте детальніше про те, як безпечно експлуатувати вантажопідіймальні крани та яких заходів ужити в умовах воєнних дій
23250

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
96388

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
4854

Дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт

Інженер з охорони праці може видавати обов’язкові для виконання приписи та забороняти експлуатацію обладнання. Після усунення відповідних порушень зупинені роботи можуть бути поновлені з письмового дозволу інженера з охорони праці. Яким чином оформлюється дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт — далі у статті.
19336

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
52065

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді