План заходів до Дня охорони праці — 2024: доступний повний текст документа

Скачуйте також план заходів для зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму

План заходів до Дня охорони праці — 2024: доступний повний текст документа Які звіти з питань охорони праці повинно подати підприємство

Міжвідомча робоча група з питань розробки узгодження спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань (далі — Міжвідомча робоча група) на черговому засіданні затвердила Національний план спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2024 рік.

Цьогорічний Національний план визначає інформаційні та інспекційні заходи, які проводитиме Держпраці із залученням інших державних органів.

Значна увага у плані приділена зниженню рівня виробничого травматизму та професійних захворювань, а саме:

  • підвищувати обізнаність роботодавців і працівників з питань безпеки та здоров’я на роботі;
  • проводити моніторинг стану безпеки та здоров'я працівників на роботі;
  • сприяти створенню здорових робочих місць;
  • посилювати вплив інспекційних  відвідувань (у разі відновлення контрольно-наглядової діяльності);
  • забезпечувати професійний розвиток інспекторів;
  • запроваджувати ефективні механізми попередження травматизму на роботі через соціальний діалог і налагодження співпраці з дотичними у відповідних сферах заінтересованими органами.

Міжвідомча робоча група також затвердила План заходів з відзначення Дня охорони праці у 2024 році, складений на підставі пропозицій членів робочої групи.

План передбачає низку заходів, спрямованих на привернення  уваги та підвищення рівня обізнаності суспільства з питань охорони праці, зокрема — проведення онлайн-конкурсу «Мистецтво безпеки праці», інформаційних кампаній, масових заходів круглого столу тощо.

Держпраці закликає долучатися до реалізації заходів Національного плану спільних заходів і Плану заходів з відзначення Дня охорони праці у 2024 році.

Джерело: Держпраці, ФПУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
4854

Інструкція з охорони праці для працівника офісу

Щоб вберегти офісних працівників від можливих виробничих травм або професійних захворювань, розробіть та затвердьте інструкцію з охорони праці для працівника офісу. У статті ви знайдете зразок такої інструкції. За потреби адаптуйте її до умов вашого підприємства.
27023

Наказ про призначення особи, відповідальної за аптечку на підприємстві

Роботодавець своїм наказом має призначити особу, відповідальну за придбання аптечки та формування її лікарськими засобами. Щоб правильно оформити документ, скористайтеся зразком від експерта.
7993

Дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт

Інженер з охорони праці може видавати обов’язкові для виконання приписи та забороняти експлуатацію обладнання. Після усунення відповідних порушень зупинені роботи можуть бути поновлені з письмового дозволу інженера з охорони праці. Яким чином оформлюється дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт — далі у статті.
19336

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді