Пожежна й техногенна безпека: запускають електронний реєстр

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Сервіс має надати нові механізми для аудиту безпеки

firesec02_540.jpg Хто відповідає за пожежну безпеку на підприємстві

Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) створила й упроваджує в роботу нові електронні сервіси. Вони покликані забезпечити організацію незалежного аудиту пожежної та техногенної безпеки суб’єктів господарювання.

Мета створення е-реєстру — підвищити рівень пожежної безпеки, спростити ведення бізнесу та обмежити кількість різних перевірок.

Нагадаємо, восени 2022 року парламент ухвалив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності» № 2655-IX, який дає змогу суб’єктам господарювання із середнім та/або незначним ступенями ризику ініціювати на своїх об’єктах незалежний аудит відповідності вимогам пожежної й техногенної безпеки. Це дозволить:

  • укласти договори страхування й зменшити кількість планових перевірок, збільшити період між ними;
  • посилити гарантії відшкодування збитків у разі порушення вимог пожежної безпеки.

Пожежна й техногенна безпека: запускають електронний реєстрІнструкції з пожежної безпеки

За наявності страхового поліса цивільної відповідальності ДСНС може не проводити планові перевірки у суб’єктів господарювання:

  • із середнім ступенем ризику — до 6 років поспіль;
  • з низьким ступенем ризику — до 10 років.

Аудит не тягне за собою негативних наслідків і санкцій та є добровільним.

Зараз на сайті ДСНС працюють:

  • електронна форма, через яку зацікавлені організації й експерти можуть подати документи для проходження професійної атестації та отримання кваліфікаційного сертифіката;
  • е-реєстр організацій, які проводять аудит пожежної та техногенної безпеки, і експертів у сфері пожежної та техногенної безпеки, куди вноситимуть записи про видані сертифікати;
  • Реєстр договорів страхування, укладених за результатами аудиту й отриманих актів.

Джерело: ДСНС

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
27689

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38389

Як розробити План евакуації при пожежі

У разі раптового виникнення пожежі вкрай важливою є правильна організація безпечної евакуації людей з будівель і уникнення стовпотворінь та натовпів у приміщеннях. Тому без плану евакуації не обійтися. У статті розповідаємо, як оформити план евакуації та де його розмістити, а також наводимо готовий зразок плану евакуації, розроблений експертом.
161142

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов'язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
111635

Види первинних засобів пожежогасіння

Що належить до первинних засобів пожежогасіння, які первинні засоби пожежогасіння використовуються на виробництві, як правильно їх обрати та розмістити. Відповіді на ці та інші питання про первинні засоби пожежогасіння дає експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки.
44576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді