Травми через сп'яніння: нові правила оформлення у лікарняному

Новий наказ МОЗ також вносить певні зміни щодо медвисновків

Травми через сп'яніння: нові правила оформлення у лікарняномуМОЗ наказом від 15.01.2024 № 78 (далі — Наказ) уніс зміни до пункту 3 розділу II Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого його наказом від 17.06.2021 № 1234 (далі — Порядок).

Чи можна зобов’язати працівників проходити огляд «на тверезість» на роботі

Зміни до Порядку, зокрема, уточнюють:

якщо тимчасова непрацездатність виникла через алкогольне та/або наркотичне сп’яніння, відмітка про це ставитиметься в усіх листках непрацездатності, що складають один страховий випадок.

Наказ також скасовує обмеження в часі дії «в період до 1 травня 2022 року» для норми абзацу 3 пункту 3 розділу ІІ Порядку. Згідно з нею на підставі даних медичних висновків, що складають один випадок тимчасової непрацездатності та які містять посилання на запис у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я про попередній медичний висновок, формуються листки непрацездатності як продовження випадку непрацездатності в порядку черговості, незалежно від статусу раніше сформованих листків непрацездатності (крім статусу «сформовано помилково»). Тобто надалі таке правило діятиме безстроково.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
4854

Інструкція з охорони праці для працівника офісу

Щоб вберегти офісних працівників від можливих виробничих травм або професійних захворювань, розробіть та затвердьте інструкцію з охорони праці для працівника офісу. У статті ви знайдете зразок такої інструкції. За потреби адаптуйте її до умов вашого підприємства.
27023

Наказ про призначення особи, відповідальної за аптечку на підприємстві

Роботодавець своїм наказом має призначити особу, відповідальну за придбання аптечки та формування її лікарськими засобами. Щоб правильно оформити документ, скористайтеся зразком від експерта.
7993

Дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт

Інженер з охорони праці може видавати обов’язкові для виконання приписи та забороняти експлуатацію обладнання. Після усунення відповідних порушень зупинені роботи можуть бути поновлені з письмового дозволу інженера з охорони праці. Яким чином оформлюється дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт — далі у статті.
19336

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді