Вибухові матеріали у промисловості: діють нові правила

Зміни мають вплинути, зокрема, на протимінну діяльність

Вибухові матеріали у промисловості: діють нові правилаЗатверджені наказом Мінекономіки від 20 грудня 2023 року № 19882 Зміни до Правил безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення набули чинності.

Як отримати дозвіл на вибухові матеріали під час війни

Зміни мають на меті збільшення безпечності технологічних процесів та посилення вимог до працівників. Крім того, оновлення має відкрити шлях для того, щоб залучати до проведення заходів у сфері протимінної діяльності неурядових операторів з протимінної діяльності (це можуть підприємства будь-якої форми власності, зокрема, міжнародні чи іноземні).

Також уряд прописав окремо певні спеціальні види підривних робіт. Це, наприклад, роботи, пов’язані зі знищенням вибухонебезпечних предметів під час виконання робіт з протимінної діяльності. Одночасно зафіксовано вимоги до працівників, які здійснюють відповідну діяльність.

Довідково: Держпраці, спираючись на оцінки Міжнародного координаційного центру з питань гуманітарного розмінування, повідомляє, що внаслідок широкомасштабного вторгнення рф гуманітарного розмінування потенційно потребує  майже половина території України: приблизно 300 тис. кв. км.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці при звалюванні дерев

Під час звалювання дерев дуже важливо дотримуватися визначеної у законодавстві послідовності дій. Про те, як безпечно організувати роботи з видалення дерев і які нормативні документи визначають ці вимоги — далі у статті.
3861

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Як забезпечується охорона праці під час безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві? Дізнайтеся, як розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію, яких вимог законодавства дотримуватися.
27141

Наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство

Визначити обов'язки працівників, які відповідатимуть на підприємстві за технічний стан, безпечну експлуатацію газового господарства та за облік використаного природного газу допоможе наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство.
9975

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
4917

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді