Обмежень щодо санітарних правил має поменшати

Урядова робоча група підготувала план дерегуляції галузі

image80

План роботи СОП на І півріччя — 2024: готовий зразок

Міжвідомча робоча група з дерегуляції винесла рекомендації щодо скасування регуляторних інструментів в державних санітарних правилах і нормах. Так, з 298 регуляторних інструментів без змін хочуть залишити лише 30 інструментів. 221 інструмент робоча група порадила скасувати, а ще 47 — оптимізувати, привевши у відповідність до чинного законодавства. 

Як пояснили у Міністерстві економіки, значна частина нормативних актів втратила актуальність або ж дублює інші інструменти. Серед положень, від яких хочуть відмовитися, у відомстві назвали: 

  • погодження проекту перепрофілювання підприємства;
  • погодження використання пічного опалення в комп'ютерних ігрових закладах, що розташовані у сільській місцевості, з кількістю ігрових місць до 10;
  • погодження тексту етикетки для маркування питної води фасованої та іншої супровідної інформації щодо її походження та властивостей;
  • погодження періодичності та обсягу проведення бактеріологічного контролю виробництва
  • погодження матеріалів для виготовлення друкованих виробів для дітей;
  • погодження графіку і обсягу радіаційного контролю при повсякденній експлуатації рентгенівського кабінету;
  • повідомлення про намір здійснювати практичну діяльність з джерелами іонізуючого випромінювання;
  • погодження встановлення категорії підприємства або об'єкта, що застосовує радіаційно-ядерні технології або використовує ДІВ.

Що ж до оптимізації, то уряд хоче взятися за:

  • експертний висновок про якість і безпеку продукції тваринного та рослинного походження;
  • реєстрацію хімічних та біологічних речовин, синтетичних та полімерних матеріалів, які призначені для використання у вугільній промисловості;
  • дозвіл на реалізацію готових яйцепродуктів з підприємства.

Скасування застарілих та неактуальних інструментів має зменшити навантаження на бізнес. Це ж, своєю чергою, має сприяти стабілізації економіки.

Обмежень щодо санітарних правил має поменшатиСкачайте Акт про перевірку дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці

Зауважимо: Кабінет Міністрів України створив міжвідомчу робочу групу на початку 2023 року. За цей час опрацювали вже 1323 регуляторні інструменти для бізнесу. Згідно з висновками, 456 з них мають скасувати, а 584 — спростити.

Джерело: Міністерство економіки України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гігієнічна класифікація умов праці

Чим оптимальні умови праці відрізняються від допустимих? У чому різниця між шкідливими та небезпечними умовами праці? Детальніше про гігієнічну класифікацію умов праці — у статті.
27054

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
237322

Як надати потерпілому домедичну допомогу при перегріванні

Перегрівання виникає через розлад терморегуляції організму за тривалої дії на нього високої температури. Якщо у спекотну погоду працівник раптово зблід, скаржиться на слабкість та запаморочення, це можуть бути ознаки перегрівання. Як надати йому допомогу?
9318

Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці

Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці складається, якщо є підозра на наявність у працівника професійного захворювання (отруєння). Дізнайтеся, на підставі яких документів складають санітарно-гігієнічну характеристику умов праці та чому сангігхарактеристики інколи оскаржують у суді
10573

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді