План роботи СОП на І півріччя — 2024: готовий зразок
Міжвідомча робоча група з дерегуляції винесла рекомендації щодо скасування регуляторних інструментів в державних санітарних правилах і нормах. Так, з 298 регуляторних інструментів без змін хочуть залишити лише 30 інструментів. 221 інструмент робоча група порадила скасувати, а ще 47 — оптимізувати, привевши у відповідність до чинного законодавства.
Як пояснили у Міністерстві економіки, значна частина нормативних актів втратила актуальність або ж дублює інші інструменти. Серед положень, від яких хочуть відмовитися, у відомстві назвали:
- погодження проекту перепрофілювання підприємства;
- погодження використання пічного опалення в комп'ютерних ігрових закладах, що розташовані у сільській місцевості, з кількістю ігрових місць до 10;
- погодження тексту етикетки для маркування питної води фасованої та іншої супровідної інформації щодо її походження та властивостей;
- погодження періодичності та обсягу проведення бактеріологічного контролю виробництва
- погодження матеріалів для виготовлення друкованих виробів для дітей;
- погодження графіку і обсягу радіаційного контролю при повсякденній експлуатації рентгенівського кабінету;
- повідомлення про намір здійснювати практичну діяльність з джерелами іонізуючого випромінювання;
- погодження встановлення категорії підприємства або об'єкта, що застосовує радіаційно-ядерні технології або використовує ДІВ.
Що ж до оптимізації, то уряд хоче взятися за:
- експертний висновок про якість і безпеку продукції тваринного та рослинного походження;
- реєстрацію хімічних та біологічних речовин, синтетичних та полімерних матеріалів, які призначені для використання у вугільній промисловості;
- дозвіл на реалізацію готових яйцепродуктів з підприємства.
Скасування застарілих та неактуальних інструментів має зменшити навантаження на бізнес. Це ж, своєю чергою, має сприяти стабілізації економіки.
Скачайте Акт про перевірку дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці
Зауважимо: Кабінет Міністрів України створив міжвідомчу робочу групу на початку 2023 року. За цей час опрацювали вже 1323 регуляторні інструменти для бізнесу. Згідно з висновками, 456 з них мають скасувати, а 584 — спростити.
Джерело: Міністерство економіки України