Страхування воєнних ризиків: механізм доступний для українських компаній

В уряді відзвітували про напрацьовану інфраструктуру

image18

Транспортні засоби на підприємстві: як організувати безпечну роботу

Міністерство економіки України за підсумками 2023-го року відзвітувало про розбудову інфраструктури страхування воєнних ризиків. 

Так, у відомстві повідомили, що насамперед йдеться про напрацьований разом з британськими партнерами механізм страхування суден. Загальний обсяг страхування, закладений у цей механізм, становить 50 млн дол. За рахунок цього уряд планує не лише збільшити експорт, а й здешевити вартість страхування перевезення до 1-1,25%. Наразі Кабмін очікує на перші підписані страхові угоди із експортерами.

Крім того, вже було застраховано перші інвестиції в індустріальний парк на Львівщині. 

У Мінекономіки прозвітували й про досвід страхування від політичних ризиків (так застраховано львівський центр протезування, реконструктивної хірургії та реабілітації).

Страхувати ризики приватних інвестицій своїх компаній почали вже понад 14 національних експортно-кредитних агентств інших держав (вони відкрили ліміти на середньострокове страхування операцій та інвестицій).

Страхуванням майна в дорозі та на складах опікується Європейський банк реконструкції і розвитку (із залученням українського страхового ринку). , а наші партнери з Єврокомісії готові надати для цього відповідні гарантії.

Також у Мінекономіки додали, що покриття від воєнних ризиків можуть отримати не лише іноземні, а й українські компанії, які інвестують в Україну (розширили мандат вітчизняного Експортно-кредитного агентства).

У 2024-му році Кабмін планує масштабувати наявну програму.

Джерело: Міністерство економіки України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108362

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді