Страхування воєнних ризиків: механізм доступний для українських компаній

В уряді відзвітували про напрацьовану інфраструктуру

image18

Транспортні засоби на підприємстві: як організувати безпечну роботу

Міністерство економіки України за підсумками 2023-го року відзвітувало про розбудову інфраструктури страхування воєнних ризиків. 

Так, у відомстві повідомили, що насамперед йдеться про напрацьований разом з британськими партнерами механізм страхування суден. Загальний обсяг страхування, закладений у цей механізм, становить 50 млн дол. За рахунок цього уряд планує не лише збільшити експорт, а й здешевити вартість страхування перевезення до 1-1,25%. Наразі Кабмін очікує на перші підписані страхові угоди із експортерами.

Крім того, вже було застраховано перші інвестиції в індустріальний парк на Львівщині. 

У Мінекономіки прозвітували й про досвід страхування від політичних ризиків (так застраховано львівський центр протезування, реконструктивної хірургії та реабілітації).

Страхувати ризики приватних інвестицій своїх компаній почали вже понад 14 національних експортно-кредитних агентств інших держав (вони відкрили ліміти на середньострокове страхування операцій та інвестицій).

Страхуванням майна в дорозі та на складах опікується Європейський банк реконструкції і розвитку (із залученням українського страхового ринку). , а наші партнери з Єврокомісії готові надати для цього відповідні гарантії.

Також у Мінекономіки додали, що покриття від воєнних ризиків можуть отримати не лише іноземні, а й українські компанії, які інвестують в Україну (розширили мандат вітчизняного Експортно-кредитного агентства).

У 2024-му році Кабмін планує масштабувати наявну програму.

Джерело: Міністерство економіки України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
22

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23684

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10547

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32694

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді