Нові будівельні норми для укриттів — вже з осені

Оновлення стосуються і нових, і вже наявних укриттів

image79

Як облаштувати споруди цивільного захисту

Мінвідновлення затвердило проєкт нових державних будівельних норм ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту» (далі — ДБН). Документ встановлює вимоги до проєктування та будівництва нових споруд цивільного захисту, а також реконструкції і капітального ремонту тих, що вже існують.

Згідно з ДБН усі проєкти відбудови житлових і громадських будівель, зокрема шкіл, лікарень, садочків, повинні передбачати наявність правильно облаштованих захисних споруд.

Нові будівельні норми для укриттів — вже з осеніЯкі вимоги до блискавкозахисту будівель і споруд

Окремий важливий аспект проєкту ДБН — інклюзивність захисних споруд. Усі захисні споруди мають бути обладнані:

  1. пандусами для людей з інвалідністю. Якщо неможливо облаштувати пандус, рекомендується застосовувати підйомні пристрої і механізми;
  2. системами візуальної і тактильної навігації;
  3. контрастним маркуванням на сходах і порогах.

Під час нового будівництва захисної споруди обов’язкова умова — облаштувати в ній мінімум одне універсальне санітарно-гігієнічне приміщення, розраховане на кожні 200 осіб.

Із проєктом ДБН можна ознайомитися на порталі Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва. Протягом місяця проєкт ДБН буде зареєстрований і його контрольний примірник з’явиться у вільному безоплатному доступі для використання під час проєктування будівель.

Нові державні будівельні норми набирають чинності з 1 листопада 2023 року. До цього часу Мінвідновлення надаватиме експертні консультації представникам будівельного ринку щодо особливостей нових ДБН та як їх впроваджувати на практиці.

Джерело: Мінвідновлення

Які вимоги до блискавкозахисту будівель і споруд

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише за письмового дозволу редакції сайту Служба охорони праці
Джерело: https://pro-op.com.ua/article/16208-yaki-vimogi-do-bliskavkozakhistu-budivel-i-sporud

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
77

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22574

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234145

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70410

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді