Як облаштувати споруди цивільного захисту
Мінвідновлення затвердило проєкт нових державних будівельних норм ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту» (далі — ДБН). Документ встановлює вимоги до проєктування та будівництва нових споруд цивільного захисту, а також реконструкції і капітального ремонту тих, що вже існують.
Згідно з ДБН усі проєкти відбудови житлових і громадських будівель, зокрема шкіл, лікарень, садочків, повинні передбачати наявність правильно облаштованих захисних споруд.
Які вимоги до блискавкозахисту будівель і споруд
Окремий важливий аспект проєкту ДБН — інклюзивність захисних споруд. Усі захисні споруди мають бути обладнані:
- пандусами для людей з інвалідністю. Якщо неможливо облаштувати пандус, рекомендується застосовувати підйомні пристрої і механізми;
- системами візуальної і тактильної навігації;
- контрастним маркуванням на сходах і порогах.
Під час нового будівництва захисної споруди обов’язкова умова — облаштувати в ній мінімум одне універсальне санітарно-гігієнічне приміщення, розраховане на кожні 200 осіб.
Із проєктом ДБН можна ознайомитися на порталі Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва. Протягом місяця проєкт ДБН буде зареєстрований і його контрольний примірник з’явиться у вільному безоплатному доступі для використання під час проєктування будівель.
Нові державні будівельні норми набирають чинності з 1 листопада 2023 року. До цього часу Мінвідновлення надаватиме експертні консультації представникам будівельного ринку щодо особливостей нових ДБН та як їх впроваджувати на практиці.
Джерело: Мінвідновлення