Як укласти колективний договір
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт «Про колективні угоди та договори».
Документ передбачає розширення суб’єктного складу сторін колективних переговорів. В уряді пояснили, що це, зокрема, дозволить залучити новостворені профспілки до соціального діалогу. Таким чином, участь у колективних переговорах зможуть брати:
- на галузевому рівні — нерепрезентативні представники, які укладають галузеві угоди обмеженої дії;
- на рівні підприємства, установи чи організації — всі без винятку працівники та роботодавці (зокрема, фізичні особи).
Законопроєкт передбачає можливість приєднання до сторін угод і договорів нових суб'єктів.
Проєкт закону також визначає порядок застосування умов колективних договорів у випадках, коли потрібно враховувати положення угод різного рівня (наприклад, територіального, галузевого, локального). Взаємозв’язок між нормами колективних угод галузевого і територіального рівня також прописано в законопроєкті.
Скачайте наказ про припинення простою та призупинення трудового договору
Крім того, дію окремих положень колективних угод і договорів можна буде призупинити (за згодою сторін та у разі настання форс-мажорних обставин).
У Мінекономіки наголосили, що впроваджені зміни належать до числа «євроінтеграційних», і нові норми допоможуть зблизити законодавство України та ЄС в сфері колективно-договірного регулювання трудових відносин.
Джерело: Міністерство економіки України
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці