Як користуватися газовими приладами безпечно?

Держпраці закликала дотримуватися правил безпеки, аби уникнути нещасних випадків

image61

Як проводити гідростатичне випробування газових котлів

Напередодні опалювального сезону Державна служба України з питань праці звернулася до населення, закликавши людей бути бути обережними при використанні газу в побуті.

У відомстві зауважили, що нехтування правилами безпеки під час використання газу може призвести до непоправних трагедій. Наслідком необачності може стати смерть людей. З початком холодів нещасні випадки відбуваються частіше.

check.pngСкачайте інструкцію з охорони праці під час експлуатації та зберігання газових балонів

Держпраці нагадала, що порушення правил експлуатації газових приладів та неналежний догляд за ними є причиною вибухів, пожеж та смертельних отруєнь. 

За даними Управління Держпраці, основними чинниками виникнення нещасних випадків є такі (згідно з аналізом причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, що стались протягом 2021 року показує):

  • самовільне втручання в систему газопостачання;
  • незабезпечення власниками помешкань проведення перевірок димових каналів та систем вентиляції;
  • відсутність повітрообміну в приміщеннях де розміщені газові прилади зокрема встановлення герметичних пластикових вікон і дверей без додаткового вентиляційного каналу;
  • недотримання власниками помешкань вимог законодавства щодо безпечного утримання та експлуатації систем газопостачання та газоспоживаючих приладів і апаратів.

Також фахівці радять постійно провітрювати приміщення, де встановлені газові прилади. При користуванні газовою колонкою чи плитою потрібно відчиняти кватирки або фрамуги вікон. Водночас в нижній частині дверей має бути щілина або круглі отвори для притоку свіжого повітря.

Держпраці нагадала про необхідність планових технічних перевірок газового обладнання. Техобслуговування житлових будинків, обладнаних, крім газових плит, котлами та водонагрівачами, здійснюється один раз на рік, а будинків, обладнаних тільки газовими плитами, — при надходженні заявки від споживача. 

Джерело: Управління Держпраці у Вінницькій області

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174738

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114666

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді