Як діяти у разі радіаційної небезпеки
Попри те, що світ поки не бачить реальних підстав говорити про підготовку росії до використання тактичної ядерної зброї, з урахуванням таких погроз варто запам'ятати правила поведінки, які можуть врятувати життя.
Ми зібрали основні поради щодо того, як поводитися під час ядерного вибуху.
Отже, у разі ядерного удару найпершим з'явиться дуже яскравий спалах світла та інфрачервоного випромінювання. Він може тривати понад 5 секунд та містить приблизно третину енергії вибуху. Цей спалах може викликати опіки відкритої шкіри і навіть займання.
У жодному разі не можна дивитися на це світло! Якщо вибух застав вас на вулиці, миттєво падайте на землю. Бажано, щоб це було якесь заглиблення чи мінімальне природнє укриття. Закрийте голову руками або капюшоном.
Більше про засоби індивідуального захисту від радіації
Якщо ж ви перебуватимете в машині, загальмуйте до повної зупинки, поставте її на ручник і намагайтеся не підніматися вище лінії вітрового скла. Вікна авто потрібно зачинити.
У квартирі або на роботі також слід ховатися нижче лінії вікна.
До випадіння радіоактиних речовин з хмари після вибуху буде приблизно 10 хвилин.
У цей час можна дістатися до найближчого укриття або ж від нього — до більш надійного. В самому укритті першочергово обробіть шкіру та одяг, аби зменшити ураження радіацією, та стежте за офіційними повідомленнями.
В укритті краще провести добу або й кілька днів, якщо ви маєте запас їжі та води. У перші сім годин радіація буде максимальною, а за дві доби доза вже зменшиться приблизно в 100 разів.
Таблетки йодованого калію слід вживати одноразово та лише у випадку ядерної аварії чи удару, “профілактичне” вживання може принести чи не більшу шкоду щитоподібній залозі.
Пам'ятайте: у будь-якій ситуації паніка є вашим головним ворогом, а офіційна інформація та вказівки рятувальників — головними орієнтирами.
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці