Тимчасова непрацездатність під час перебування за кордоном
Із 27 вересня 2022 року діють новації щодо правил перетину кордону для осіб, які мають проблеми зі здоров’ям, і тих, хто їх супроводжує.
Постанова № 1044 визначає порядок виїзду за кордон під час воєнного стану:
- осіб з інвалідністю;
- осіб, які потребують постійного догляду;
- дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань;
- тих, хто супроводжує осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань (далі — особи з інвалідністю).
Чоловіки віком від 18 до 60 років, які супроводжують осіб з інвалідністю, відтепер можуть перетинати кордон скільки завгодно разів. Вони можуть виїжджати за кордон до осіб з інвалідністю, яких вони доглядають, якщо ці особи перебувають на консульському обліку. Нагадаємо, раніше на час дії воєнного стану чоловікам, що супроводжують осіб з інвалідністю, дозволяли перетнути кордон лише один раз.
Скачайте наказ про запровадження дистанційної роботи на період воєнного стану
Водночас громадяни України, які підлягають призову під час мобілізації, зобов’язані повернутися з-за кордону не пізніше, ніж особи, яких вони супроводжували.
Постанова № 1044 чітко регламентує категорії осіб і документи, які необхідні для перетину кордону. Для різних категорій осіб визначено різні документи, які підтверджують ступені спорідненості чи факт догляду.
Щоб уникнути відмов у пропуску через кордон, Держприкордонслужба рекомендує уважно ознайомитися з Правилами перетинання державного кордону України, затвердженими постановою КМУ від 27.01.1995 № 57, та мати усі необхідні документи. Особливо це стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, які супроводжують осіб з інвалідністю.
Джерело: Державна прикордонна служба України
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці