Виїзд за кордон у зв’язку з проблемами зі здоров’ям

Нові правила затверджено урядовою постановою

image14

Тимчасова непрацездатність під час перебування за кордоном

Із 27 вересня 2022 року діють новації щодо правил перетину кордону для осіб, які мають проблеми зі здоров’ям, і тих, хто їх супроводжує.

Постанова № 1044 визначає порядок виїзду за кордон під час воєнного стану:

  • осіб з інвалідністю;
  • осіб, які потребують постійного догляду;
  • дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань;
  • тих, хто супроводжує осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань (далі — особи з інвалідністю).

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які супроводжують осіб з інвалідністю, відтепер можуть перетинати кордон скільки завгодно разів. Вони можуть виїжджати за кордон до осіб з інвалідністю, яких вони доглядають, якщо ці особи перебувають на консульському обліку. Нагадаємо, раніше на час дії воєнного стану чоловікам, що супроводжують осіб з інвалідністю, дозволяли перетнути кордон лише один раз.

check.pngСкачайте наказ про запровадження дистанційної роботи на період воєнного стану

Водночас громадяни України, які підлягають призову під час мобілізації, зобов’язані повернутися з-за кордону не пізніше, ніж особи, яких вони супроводжували.

Постанова № 1044 чітко регламентує категорії осіб і документи, які необхідні для перетину кордону. Для різних категорій осіб визначено різні документи, які підтверджують ступені спорідненості чи факт догляду.

Щоб уникнути відмов у пропуску через кордон, Держприкордонслужба рекомендує уважно ознайомитися з Правилами перетинання державного кордону України, затвердженими постановою КМУ від 27.01.1995 № 57, та мати усі необхідні документи. Особливо це стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, які супроводжують осіб з інвалідністю.

Джерело: Державна прикордонна служба України

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
77

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22574

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234145

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70411

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді