Держпраці більше не займається реєстрацією об’єктів підвищеної небезпеки

image19

На які види робіт із підвищеною небезпекою оформлювати наряд-допуск

Державна служба України з питань праці припинила свої повноваження, пов'язані з реєстрацією об'єктів підвищеної небезпеки. Такою є вимога Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єктів підвищеної небезпеки», який набув чинності 6 серпня 2022 року. Він вніс зміни до Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки». 

check.pngСкачайте акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Стаття 9-1 закону передбачає, що політика запобігання аваріям на об’єкті підвищеної небезпеки, затверджена оператором, надається центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері цивільного захисту, або його територіальному органу (в разі його утворення) разом із результатами ідентифікації об’єкта підвищеної небезпеки, який він експлуатує. 

 

Таким чином територіальні управління Держпраці принипили надання наступних адміністративних послуг, зокрема:

  • реєстрація об’єктів підвищеної небезпеки в Державному реєстрі об’єктів підвищеної небезпеки;
  • реєстрація декларації об’єкта підвищеної небезпеки;
  • виключення об’єкта підвищеної небезпеки з Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки.

У територіальних управліннях зауважили, що надіслані на їхню адресу звернення суб’єктів господарювання пересилатимуть до відповідних ГУ ДСНС.

Джерело: Головне управління Держпраці у Запорізькій області

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
102

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22582

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234177

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді