Держпраці більше не займається реєстрацією об’єктів підвищеної небезпеки

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

image19

На які види робіт із підвищеною небезпекою оформлювати наряд-допуск

Державна служба України з питань праці припинила свої повноваження, пов'язані з реєстрацією об'єктів підвищеної небезпеки. Такою є вимога Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єктів підвищеної небезпеки», який набув чинності 6 серпня 2022 року. Він вніс зміни до Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки». 

check.pngСкачайте акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Стаття 9-1 закону передбачає, що політика запобігання аваріям на об’єкті підвищеної небезпеки, затверджена оператором, надається центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері цивільного захисту, або його територіальному органу (в разі його утворення) разом із результатами ідентифікації об’єкта підвищеної небезпеки, який він експлуатує. 

 

Таким чином територіальні управління Держпраці принипили надання наступних адміністративних послуг, зокрема:

  • реєстрація об’єктів підвищеної небезпеки в Державному реєстрі об’єктів підвищеної небезпеки;
  • реєстрація декларації об’єкта підвищеної небезпеки;
  • виключення об’єкта підвищеної небезпеки з Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки.

У територіальних управліннях зауважили, що надіслані на їхню адресу звернення суб’єктів господарювання пересилатимуть до відповідних ГУ ДСНС.

Джерело: Головне управління Держпраці у Запорізькій області

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
62636

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112710

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
61655

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді