Розмір посадового окладу інженера з охорони праці з 01.09.2015

Теми:
Міністерство соціальної політики України у листі від 11.11.2015 № 617/13/155-15 надало роз’яснення щодо розміру посадового окладу провідного інженера з охорони праці в лікарні

Міністерство соціальної політики України у листі від 11.11.2015 № 617/13/155-15 надало роз’яснення щодо розміру посадового окладу провідного інженера з охорони праці в лікарні.

В Україні розмежована сфера державного та договірного регулювання оплати праці.

Умови та розміри оплати праці працівників установ та організацій бюджетної сфери врегульовані постановою Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 та галузевими наказами, розробленими на виконання цієї постанови.

Читайте також:

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, які фінансуються з бюджету, затверджені наказом Мінпраці та МОЗ «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови).

Відповідно до пункту 1.4 Умов розміри посадових окладів визначаються за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки (далі — ЄТС), які встановлюються професіоналам, фахівцям залежно від наявної кваліфікаційної категорії і відображаються у тарифікаційному списку (додаток 1).

Пунктом 2.2.21 Умов затверджено схему тарифних розрядів посад професіоналів, фахівців та технічних службовців.

Отже, розмір посадового окладу інженера з охорони праці з 01.09.2015 становить:

  • без категорії — за 8 тарифним розрядом ЄТС (1660 грн.);
  • II категорії — за 9 тарифним розрядом (1751 грн.);
  • I категорії — за 10 тарифним розрядом (1842 грн.);
  • провідному — за 11 тарифним розрядом (1994 грн.).

Щодо розміру посадового окладу провідного інженера з охорони праці на державному підприємстві, то чинним законодавством (стаття 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, стаття 97 Кодексу законів про працю України) підприємствам госпрозрахункової сфери, в тому числі державним, надано право самостійно встановлювати в колективному договорі форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, дотримуючись норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
22

Посадова інструкція фахівця з питань цивільного захисту

Інструкція фахівця з питань цивільного захисту відповідає вимогам Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників у сфері цивільного захисту України та набуває чинності з моменту затвердження.
58540

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
63984

Наказ про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві

Скачайте зразок наказу про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, розроблений експертом. Адаптуйте наказ до умов вашого підприємства.
25226

Заходи до Дня охорони праці

Аби підвищити увагу працівників та керівництва до питань охорони праці, проведіть на підприємстві заходи до Дня охорони праці 2025. Що саме та коли зробити — підкажемо у статті.
2954

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді