Висновки експертиз стану охорони праці: що зміниться з 1 березня?

Зміни передбачені наказом Мінекономіки

Висновки експертиз стану охорони праці: що зміниться з 1 березня?

Набрав чинності наказ Мінекономіки «Про затвердження форм висновків експертизи» від 31.12.2021 № 1191-21 (далі — Наказ).

Організовуємо контроль за станом охорони праці на підприємстві

Наказ затвердив форми:

  • Висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • Висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  • Висновок експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Наказ також встановлює, що із 1 березня 2022 року висновки експертизи підписуватимуть і затверджуватимуть накладенням електронних підписів.

Водночас втратив чинність наказ Мінсоцполітики «Про затвердження форм висновків експертиз стану охорони праці та безпеки промислового виробництва» від 07.11.2018 № 1654.

Висновки експертиз стану охорони праці: що зміниться з 1 березня?Як вести журнал оперативного контролю за станом охорони праці

Із 1 квітня 2022 року набере чинності наказ Мінекономіки «Про затвердження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва та щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства про охорону праці та промислової безпеки» від 06.01.2022 № 34-22.

Пам'ятка, яка допоможе уникнути помилок

Актуалізовані вимоги до експертних організацій і оновлені форми висновків передбачають низку нововведень. Експертні організації будуть зобов’язані надавати до Держпраці:

  • інформацію про сферу акредитації експертної організації;
  • відомості про кадрове забезпечення і зміни у складі експертів технічних;
  • примірники затверджених висновків експертизи, які міститимуть вичерпну інформацію про стан охорони праці підприємства, що має намір отримати дозвіл, а саме — відомості:
1. про навчання з питань охорони праці працівників;
2. медичні огляди;
3. лабораторні дослідження умов праці;
4. атестацію робочих місць;
5. інформацію щодо виробничого обладнання тощо.

Зазначені зміни не передбачають жодних додаткових вимог для роботодавців. Водночас вони дозволяють забезпечити видачу дозволів в електронному вигляді.

Наразі Держпраці переглядає форми заяви на отримання дозволу та самої форми дозволу, з метою запровадити можливість видавати дозволи на роботи / експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки в електронному вигляді.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
13270

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
50161

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
19433

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
58421

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
102952

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді