Міжнародна організація праці анонсувала тему Всесвітнього дня безпеки та охорони праці у 2022 році
28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні також відзначають День охорони праці. Його запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
Тема Дня охорони праці — 2022
Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. Так, Всесвітній день охорони праці і здоров’я на робочому місці 2021 року був присвячений стратегіям по зміцненню національних систем безпеки і гігієни праці для підвищення стійкості до криз зараз і у майбутньому, спираючись на отримані уроки та досвід зі сфери праці.
У МОП наголосили, що запорукою успішної боротьби з глобальною кризою, спричиненою пандемією, є співпраця урядів, роботодавців та працівників як на рівні підприємств, так і на національному рівні. Завдяки ефективному соціальному діалогу уряд та соціальні партнери можуть брати активну участь у всіх етапах процесів прийняття рішень з охорони праці.
Так само й на підприємстві відкритий діалог між роботодавцями та працівниками має неабияке значення для створення безпечних та здорових умов праці. У процесі такої взаємодії працівники повідомляють про можливі ризики чи небезпеки в галузі охорони праці на робочому місці, а керівництво активно співпрацює з працівниками для пошуку відповідних, ефективних та стійких рішень.
Джерело: Міжнародна організація праці
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.