Кабмін запровадив нові правила перевірок на дорогах

Оновлено норми щодо габаритно-вагового контролю та переіврок Укртрансбезпеки

Кабмін запровадив нові правила перевірок на дорогах

Кабмін 2 лютого 2022 р. затвердив постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо здійснення габаритно-вагового контролю та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» № 79 (далі — Постанова № 79). Документ вносить зміни до нормативно-правових актів щодо габаритно-вагового контролю і рейдових перевірок працівниками Укртрансбезпеки та її територіальних органів.

Як безпечно експлуатувати великовантажні автомобілі

Рейдовою перевіркою (перевіркою на дорозі) вважатиметься перевірка транспортних засобів (ТЗ) автомобільних перевізників на всіх видах автомобільних доріг на маршруті руху в будь-який час з урахуванням інфраструктури:

 • автовокзали, автостанції;
 • автобусні зупинки, місця посадки та висадки пасажирів;
 • стоянки таксі та ТЗ;
 • місця навантаження і розвантаження вантажних автомобілів;
 • зони габаритно-вагового контролю;
 • інші об’єкти, що використовує автомобільний перевізник, щоб забезпечити діяльність автомобільного транспорту.
Як діяти у такій ситуації?

Мета перевірок — упевнитися:

 1. що автомобільні перевізники дотримують вимог законодавства про автомобільний транспорт;
 2. чи виконані приписи щодо усунення попередніх порушень вимог законодавства про автомобільний транспорт, винесених за результатами розгляду відповідних справ.

Кабмін запровадив нові правила перевірок на дорогах Дізнайтеся, як зареєструвати технологічний транспортний засіб

Рейдові перевірки проводитимуть посадові особи Укртрансбезпеки та її територіальних органів за умови наявності:

 • форменого одягу;
 • службового посвідчення;
 • направлення на рейдову перевірку;
 • сигнального диску (жезлу);
 • індивідуальної печатки.

Під час рейдової перевірки перевіряльники можуть застосовувати фото- й відеофіксацію процесу перевірки та у автоматичному режимі, опитувати водія чи пасажирів про обставини адміністративного правопорушення, свідками якого вони були або могли б бути.

Справу про порушення розглядатиме територіальний орган Укртрансбезпеки за місцезнаходженням автоперевізника або за місцем порушення не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Про час і місце розгляду справи про порушення автоперевізника повідомлятимуть на електронну адресу.

Постанова № 79, крім того, внесла доповнення до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування ТЗ та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Під час габаритно-вагового контролю у зонах габаритно-вагового контролю, на яких розміщені стаціонарні та пересувні пункти, здійснюватимуть:

 • вимірювання габаритів ТЗ (довжина, ширина, висота);
 • вимірювання відстаней між осями;
 • визначення одиночної вісі здвоєних, зтроєних осей;
 • визначення типу підвіски (пневматична або еквівалентна їй);
 • визначення статності коліс на кожні осі ТЗ;
 • вимірювання навантаження на одиночну вісь, здвоєні осі, зтроєні осі;
 • вимірювання загальної маси.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40081

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7923

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86399

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді