Як зменшити травматизм у зимовий період

Після незначного потепління синоптики знову прогнозують морози

Як зменшити травматизм у зимовий період

Перепади температури та нічні морози після нетривалого потепління або ж дощів сприяють утворенню ожеледиці. Це ж, своєю чергою, часто призводить до травм та падінь.

Як зменшити ризик травм під час ожеледиці

Знизити вірогідність виробничого травматизму або травм у неробочий час допоможе низка правил:

  • намагайтеся скоротити перебування на вулиці під час ожеледиці;
  • обирайте маршрути з меншою кількістю льоду, надаючи перевагу доріжкам, що посипані піском та достатньо освітлені;
  • оминайте похилі поверхні, вкриті льодом кришки каналізаційних люків та небезпечні ділянки біля проїжджої частини;
  • на сходах тримайтеся за поручні;
  • під час ходьби не тримайте руки в кишенях та намагайтеся йти маленькими кроками;
  • надавайте перевагу взуттю без підборів. Якщо підошва слизька, можна використовувати шиповані насадки або ж наклеїти на підошву лейкопластир;
  • не перебігайте дорогу в ожеледицю, адже така погода у кілька разів збільшує гальмівний шлях автомобілів.

Як зменшити травматизм у зимовий періодДізнайтея більше про роботи на відкритому повітрі взимку

Якщо ви відчуваєте, що падіння все одно неминуче, намагайтеся впасти на бік, щоб не пошкодити спину. Якщо після падіння ви відчуєте головний біль, запаморочення, нудоту та набряки — обов'язково зверніться до медичного закладу.

Також слід остерігатися бурульок, які утворюються на покрівлях після відлиги. Аби не наражати себе на небезпеку, варто обходити ділянки з бурульками, триматися на відстані 3-5 метрів від будинків та не заходити за захисні огородження. Якщо ви чуєте шум від сходження крижаної брили на даху, коли проходите під ним, не зупиняйтеся та спробуйте максимально щільно притиснутися до стін, аби укритится під «козирком».

Роботи з очищення дахів та покрівель від снігу та бурульок слід проводити з дотриманням вимог безпеки. Крім того, під час ожеледиці на територіях підприємств потрібно розчистити доріжки або організувати їх посипання протиожеледними матеріалами.

Джерело: Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді