Кабмін підготував законопроєкт про розширення трудових прав жінок

Проєкт закону передбачає посилення гарантій для вагітних працівниць

Кабмін підготував законопроєкт про розширення трудових прав жінок

Кабінет Міністрів підтримав розроблений Міністерством економіки законопроєкт щодо удосконалення правового регулювання та заборони дискримінації працюючих жінок під час вагітності, пологів та вигодовування дитини.

Де пройти навчання з охорони праці

У Мінекономіки пояснили, що потрібно змінити чинне трудове законодавство, яке містить низку застарілих норм. Це не відповідає сучасним економічним реаліям та обмежує трудові права жінок. Крім того, вагітні, жінки, які нещодавно народили, і які доглядають за грудними дітьми є найбільш вразливою категорією серед жінок, а законопроєкт дозволить зміцнити систему соціально-трудових гарантій.

Зокрема, проєкт закону передбачає

  • заборону дискримінації в трудових відносинах за ознакою вагітності;
  • скасування низки обмежень для праці жінок, що забезпечить їм повноцінну реалізацію права на працю;
  • надання гарантії жінкам на період проходження рекомендованих лікарем медичних обстежень, що проводяться у зв’язку з вагітністю (зокрема вагітну звільнятимуть від роботи на час рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку із вагітністю. На цей період за працівницею зберігатимуть середній заробіток);
  • удосконалення процедури надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з метою недопущення зменшення післяпологової частини цієї відпустки.
  • заборону звільнення працівниці з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку з вагітністю, пологами та відновленням (крім ліквідації підприємства, установи, організації).

Заплановано, що сумарна тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно становить не менше ніж 126 календарних днів та 140 — у разі народження двох або більше дітей та у випадку ускладнення пологів. Післяпологова частина не може бути зменшена. А передпологову частину продовжуватимуть на кількість днів між передбаченою в медичному висновку та фактичною датою пологів.

Під час вагітності або в період вигодовування заборонено знижувати заробітну плату жінкам або відмовляти в працевлаштуванні.

Водночас проєкт закону передбачає також скасування обмеження праці жінок (крім вагітних та таких, що мають дітей до 1,5 років) на роботах у нічний час.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38134

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
127

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15349

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді