Кабмін підготував законопроєкт про розширення трудових прав жінок

Проєкт закону передбачає посилення гарантій для вагітних працівниць

Кабмін підготував законопроєкт про розширення трудових прав жінок

Кабінет Міністрів підтримав розроблений Міністерством економіки законопроєкт щодо удосконалення правового регулювання та заборони дискримінації працюючих жінок під час вагітності, пологів та вигодовування дитини.

Де пройти навчання з охорони праці

У Мінекономіки пояснили, що потрібно змінити чинне трудове законодавство, яке містить низку застарілих норм. Це не відповідає сучасним економічним реаліям та обмежує трудові права жінок. Крім того, вагітні, жінки, які нещодавно народили, і які доглядають за грудними дітьми є найбільш вразливою категорією серед жінок, а законопроєкт дозволить зміцнити систему соціально-трудових гарантій.

Зокрема, проєкт закону передбачає

  • заборону дискримінації в трудових відносинах за ознакою вагітності;
  • скасування низки обмежень для праці жінок, що забезпечить їм повноцінну реалізацію права на працю;
  • надання гарантії жінкам на період проходження рекомендованих лікарем медичних обстежень, що проводяться у зв’язку з вагітністю (зокрема вагітну звільнятимуть від роботи на час рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку із вагітністю. На цей період за працівницею зберігатимуть середній заробіток);
  • удосконалення процедури надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з метою недопущення зменшення післяпологової частини цієї відпустки.
  • заборону звільнення працівниці з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку з вагітністю, пологами та відновленням (крім ліквідації підприємства, установи, організації).

Заплановано, що сумарна тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно становить не менше ніж 126 календарних днів та 140 — у разі народження двох або більше дітей та у випадку ускладнення пологів. Післяпологова частина не може бути зменшена. А передпологову частину продовжуватимуть на кількість днів між передбаченою в медичному висновку та фактичною датою пологів.

Під час вагітності або в період вигодовування заборонено знижувати заробітну плату жінкам або відмовляти в працевлаштуванні.

Водночас проєкт закону передбачає також скасування обмеження праці жінок (крім вагітних та таких, що мають дітей до 1,5 років) на роботах у нічний час.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді