Кабмін підготував законопроєкт про розширення трудових прав жінок

Проєкт закону передбачає посилення гарантій для вагітних працівниць

Кабмін підготував законопроєкт про розширення трудових прав жінок

Кабінет Міністрів підтримав розроблений Міністерством економіки законопроєкт щодо удосконалення правового регулювання та заборони дискримінації працюючих жінок під час вагітності, пологів та вигодовування дитини.

Де пройти навчання з охорони праці

У Мінекономіки пояснили, що потрібно змінити чинне трудове законодавство, яке містить низку застарілих норм. Це не відповідає сучасним економічним реаліям та обмежує трудові права жінок. Крім того, вагітні, жінки, які нещодавно народили, і які доглядають за грудними дітьми є найбільш вразливою категорією серед жінок, а законопроєкт дозволить зміцнити систему соціально-трудових гарантій.

Зокрема, проєкт закону передбачає

  • заборону дискримінації в трудових відносинах за ознакою вагітності;
  • скасування низки обмежень для праці жінок, що забезпечить їм повноцінну реалізацію права на працю;
  • надання гарантії жінкам на період проходження рекомендованих лікарем медичних обстежень, що проводяться у зв’язку з вагітністю (зокрема вагітну звільнятимуть від роботи на час рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку із вагітністю. На цей період за працівницею зберігатимуть середній заробіток);
  • удосконалення процедури надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з метою недопущення зменшення післяпологової частини цієї відпустки.
  • заборону звільнення працівниці з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку з вагітністю, пологами та відновленням (крім ліквідації підприємства, установи, організації).

Заплановано, що сумарна тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно становить не менше ніж 126 календарних днів та 140 — у разі народження двох або більше дітей та у випадку ускладнення пологів. Післяпологова частина не може бути зменшена. А передпологову частину продовжуватимуть на кількість днів між передбаченою в медичному висновку та фактичною датою пологів.

Під час вагітності або в період вигодовування заборонено знижувати заробітну плату жінкам або відмовляти в працевлаштуванні.

Водночас проєкт закону передбачає також скасування обмеження праці жінок (крім вагітних та таких, що мають дітей до 1,5 років) на роботах у нічний час.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21348

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14379

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
658

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4849

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді