У Кабміні відбулася презентація новоствореної Державної служби України з питань праці

27 березня 2015 року у Кабінеті міністрів України пройшла презентація Державної служби України з питань праці Головою Служби Романом Чернегою

27 березня 2015 року у Кабінеті міністрів України пройшла презентація Державної служби України з питань праці Головою Служби Романом Чернегою.

«Ми перші з держорганів, що утворюються на виконання рішення Уряду про оптимізацію, які вже мають затверджене положення і структуру Служби. А також положення про утворення територіальних органів в областях», — зазначає Роман Чернега. Та додає: «Завдяки оптимізації економія бюджетних коштів складе орієнтовно 7,5 млн. грн. Загалом першочерговими  завдання Служби є зменшення навантаження на суб’єктів господарювання, спрощення доступу громадян до захисту їх трудових прав, а також реалізація положень закону про очищення влади та боротьба з корупцією, оновлення нормативної бази та приведення її у відповідність до вимог ЄС».

За словами Голови Служби, згідно із постановою Кабміну від 11.02.2015 № 96 затверджено Положення про Державну службу України з питань праці.  Відповідно до Положення новостворена служба об’єднує функції, які виконували Державна інспекція України з питань праці, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України та функції у сфері гігієни праці і здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників, які раніше виконувала Держсанепідслужба.

Довідка:
Відповідно до затвердженого Положення, Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів через Міністра соціальної політики. Нагадаємо, що Постановою Кабінету міністрів від 10 вересня 2014 р. №442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» створено Державну службу України з питань праці. 21 січня Кабінет Міністрів призначив Романа Тарасовича Чернегу головою Державної служби України з питань праці. Відповідне розпорядження №27-р від 21 січня опубліковано на сайті уряду.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи мають працівники право не працювати під час повітряної тривоги

Чи оплачується робота під час повітряної тривоги? Який штраф за роботу під час повітряної тривоги? Які дії працівників під час повітряної тривоги? Відповіді на ці питання та все про те, як створити безпечні умови праці під час повітряної тривоги – у статті.
96

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5223

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19097

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38455

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді