У Кабміні відбулася презентація новоствореної Державної служби України з питань праці

27 березня 2015 року у Кабінеті міністрів України пройшла презентація Державної служби України з питань праці Головою Служби Романом Чернегою

27 березня 2015 року у Кабінеті міністрів України пройшла презентація Державної служби України з питань праці Головою Служби Романом Чернегою.

«Ми перші з держорганів, що утворюються на виконання рішення Уряду про оптимізацію, які вже мають затверджене положення і структуру Служби. А також положення про утворення територіальних органів в областях», — зазначає Роман Чернега. Та додає: «Завдяки оптимізації економія бюджетних коштів складе орієнтовно 7,5 млн. грн. Загалом першочерговими  завдання Служби є зменшення навантаження на суб’єктів господарювання, спрощення доступу громадян до захисту їх трудових прав, а також реалізація положень закону про очищення влади та боротьба з корупцією, оновлення нормативної бази та приведення її у відповідність до вимог ЄС».

За словами Голови Служби, згідно із постановою Кабміну від 11.02.2015 № 96 затверджено Положення про Державну службу України з питань праці.  Відповідно до Положення новостворена служба об’єднує функції, які виконували Державна інспекція України з питань праці, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України та функції у сфері гігієни праці і здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників, які раніше виконувала Держсанепідслужба.

Довідка:
Відповідно до затвердженого Положення, Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів через Міністра соціальної політики. Нагадаємо, що Постановою Кабінету міністрів від 10 вересня 2014 р. №442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» створено Державну службу України з питань праці. 21 січня Кабінет Міністрів призначив Романа Тарасовича Чернегу головою Державної служби України з питань праці. Відповідне розпорядження №27-р від 21 січня опубліковано на сайті уряду.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді