Порядок роботи з е-лікарняними

Із 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я в Україні почали оформлювати електронні лікарняні.

Порядок роботи з е-лікарняними

Якщо працівник офіційно працевлаштований, то в разі тимчасової втрати працездатності він отримає електронний лікарняний. Е-лікарняний формується на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність, який лікуючий або сімейний лікар створює після огляду. Також е-лікарняний автоматично відкриється в разі оформлення медичного висновку для дитини, яка потребує догляду.

Як з’ясувати обставини травмування працівника за е-лікарняним

Після того, як лікар створив медичний висновок, пацієнт отримує два смс-повідомлення:

  • від E-health — про те, що створений медичний висновок, а також його номер;
  • від Пенсійного фонду України — про те, що сформований електронний листок непрацездатності, його номер і період дії.

Працівник має повідомити про це роботодавця будь-яким зручним способом, наприклад телефоном. Роботодавець побачить лікарняний працівника на порталі ПФУ.

Порядок роботи з е-лікарнянимиДізнайтеся більше про соціальне страхування від нещасних випадків

Допомогу по тимчасовій втраті працездатності працівник почне отримувати лише після завершення періоду непрацездатності та після того, як сплине строк, у який лікарі можуть внести зміни до листка непрацездатності.

Роботодавцю доступна лише загальна інформація про непрацездатність працівника, необхідна для призначення матеріального забезпечення. Тому працівник не має потреби передавати роботодавцю медичний висновок про тимчасову непрацездатність.

До 1 лютого 2022 року заклади охорони здоров’я можуть видавати паперові листки непрацездатності лише в таких випадках:

1. Продовжуються і закриваються листки непрацездатності, що були видані особам до 1 жовтня 2021 року.
2. Сплив строк, протягом якого лікуючий лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності — керівник закладу.

Порядок роботи з е-лікарнянимиЯк вести журнал обліку професійних захворювань (отруєнь)
3. Застрахована особа отримує листок непрацездатності протягом двох місяців із дня народження дитини, зазначеного у свідоцтві про народження дитини, — на підставі цього свідоцтва та рішення суду про усиновлення дитини.
4. Виникли технічні проблеми (помилки) щодо передачі даних між Електронним реєстром листків непрацездатності та Реєстром медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, через що неможливо сформувати електронний листок непрацездатності в Електронному реєстрі більше ніж протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність, — до усунення таких проблем (помилок).

Підстава — наказ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України», затверджений МОЗ від 28.09.2021 № 2086.

Джерело: Урядовий портал, ЛІГА:Закон

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40081

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7941

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86399

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді