Законодавство зобов'язує видавати молоко працівникам, зайнятим на шкідливих роботах, проте чітких вказівок щодо цього немає. Як бути?

Стаття 166 Кодексу законів про працю України та стаття 7 Закону про охорону праці передбачають безплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці.
Як організувати видачу молока або інших харчових продуктів
А от Порядок безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, затверджений постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13, втратив чинність. Тож роботодавцеві доводиться самостійно врегульовувати це питання. Водночас, якщо знехтувати цією вимогою, — порушите законодавства про працю.
Зразки документів для безоплатної видачі молока
Для того, щоб визначити норми видачі, слід врахувати низку аспектів. Найважливіше — правильно підготувати перелік документів, потрібних для організації видачі молока працівникам. У цьому разі краще довіритися фахівцям та скористатися уже готовими рішеннями, адже їх легко можна адаптувати до особливостей кожного конкретного підприємства.
Більше корисних статей та зразків ви знайдете у новому десятому номері Довідника спеціаліста з охорони праці.
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.