Як розрахувати норми безоплатної видачі молока працівникам

Законодавство зобов'язує видавати молоко працівникам, зайнятим на шкідливих роботах, проте чітких вказівок щодо цього немає. Як бути?

Як розрахувати норми безоплатної видачі молока працівникам

Стаття 166 Кодексу законів про працю України та стаття 7 Закону про охорону праці передбачають безплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці.

Як організувати видачу молока або інших харчових продуктів

А от Порядок безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, затверджений постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13, втратив чинність. Тож роботодавцеві доводиться самостійно врегульовувати це питання. Водночас, якщо знехтувати цією вимогою, — порушите законодавства про працю.

Для того, щоб визначити норми видачі, слід врахувати низку аспектів. Найважливіше — правильно підготувати перелік документів, потрібних для організації видачі молока працівникам. У цьому разі краще довіритися фахівцям та скористатися уже готовими рішеннями, адже їх легко можна адаптувати до особливостей кожного конкретного підприємства.

Більше корисних статей та зразків ви знайдете у новому десятому номері Довідника спеціаліста з охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40079

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7769

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86396

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58931

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді