Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону

Держпраці закликала дотримуватися вимог нормативних документів та своєчасно проводити перевірку й прочищення димових і вентиляційних каналів, оформлюючи це згідно з чинним законодавством

Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону

Державна служба України з питань праці напередодні опалювального сезону нагадала суб'єктам господарювання про правила безпечної експлуатації та технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків.

Перелік документації щодо об’єктів газового господарства та обслуговувального персоналу

Відповідальність за це несе власник або балансоутримувач чи орендар (згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285).

Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону Скачайте посадову інструкцію особи, відповідальної за газове господарство

Димоходи опалювальних печей, ємнісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів підлягають перевірці та прочищенню:

  • хоча б один раз на рік — ті, які працюють сезонно;
  • хоча б раз на півроку — ті, які працюють цілий рік.

Перевірку й прочищення димових та вентиляційних каналів виконують спеціалізовані організації, що мають дозвіл центрального органу виконавчої влади. Ці роботи оформлюються відповідним актом. Один примірник акта передається газорозподільному підприємству. Термін зберігання такого документа становить 12 місяців.

У разі виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка здійснює їх перевірку, зобов’язана попередити власника про заборону користування газовим обладнанням та невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

Джерело: Управління Держпраці в Чернівецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36592

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31747

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді