Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону

Держпраці закликала дотримуватися вимог нормативних документів та своєчасно проводити перевірку й прочищення димових і вентиляційних каналів, оформлюючи це згідно з чинним законодавством

Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону

Державна служба України з питань праці напередодні опалювального сезону нагадала суб'єктам господарювання про правила безпечної експлуатації та технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків.

Перелік документації щодо об’єктів газового господарства та обслуговувального персоналу

Відповідальність за це несе власник або балансоутримувач чи орендар (згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285).

Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону Скачайте посадову інструкцію особи, відповідальної за газове господарство

Димоходи опалювальних печей, ємнісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів підлягають перевірці та прочищенню:

  • хоча б один раз на рік — ті, які працюють сезонно;
  • хоча б раз на півроку — ті, які працюють цілий рік.

Перевірку й прочищення димових та вентиляційних каналів виконують спеціалізовані організації, що мають дозвіл центрального органу виконавчої влади. Ці роботи оформлюються відповідним актом. Один примірник акта передається газорозподільному підприємству. Термін зберігання такого документа становить 12 місяців.

У разі виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка здійснює їх перевірку, зобов’язана попередити власника про заборону користування газовим обладнанням та невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

Джерело: Управління Держпраці в Чернівецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21291

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14325

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді