Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону

Держпраці закликала дотримуватися вимог нормативних документів та своєчасно проводити перевірку й прочищення димових і вентиляційних каналів, оформлюючи це згідно з чинним законодавством

Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону

Державна служба України з питань праці напередодні опалювального сезону нагадала суб'єктам господарювання про правила безпечної експлуатації та технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків.

Перелік документації щодо об’єктів газового господарства та обслуговувального персоналу

Відповідальність за це несе власник або балансоутримувач чи орендар (згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285).

Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону Скачайте посадову інструкцію особи, відповідальної за газове господарство

Димоходи опалювальних печей, ємнісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів підлягають перевірці та прочищенню:

  • хоча б один раз на рік — ті, які працюють сезонно;
  • хоча б раз на півроку — ті, які працюють цілий рік.

Перевірку й прочищення димових та вентиляційних каналів виконують спеціалізовані організації, що мають дозвіл центрального органу виконавчої влади. Ці роботи оформлюються відповідним актом. Один примірник акта передається газорозподільному підприємству. Термін зберігання такого документа становить 12 місяців.

У разі виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка здійснює їх перевірку, зобов’язана попередити власника про заборону користування газовим обладнанням та невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

Джерело: Управління Держпраці в Чернівецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді