Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону

Держпраці закликала дотримуватися вимог нормативних документів та своєчасно проводити перевірку й прочищення димових і вентиляційних каналів, оформлюючи це згідно з чинним законодавством

Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону

Державна служба України з питань праці напередодні опалювального сезону нагадала суб'єктам господарювання про правила безпечної експлуатації та технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків.

Перелік документації щодо об’єктів газового господарства та обслуговувального персоналу

Відповідальність за це несе власник або балансоутримувач чи орендар (згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285).

Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону Скачайте посадову інструкцію особи, відповідальної за газове господарство

Димоходи опалювальних печей, ємнісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів підлягають перевірці та прочищенню:

  • хоча б один раз на рік — ті, які працюють сезонно;
  • хоча б раз на півроку — ті, які працюють цілий рік.

Перевірку й прочищення димових та вентиляційних каналів виконують спеціалізовані організації, що мають дозвіл центрального органу виконавчої влади. Ці роботи оформлюються відповідним актом. Один примірник акта передається газорозподільному підприємству. Термін зберігання такого документа становить 12 місяців.

У разі виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка здійснює їх перевірку, зобов’язана попередити власника про заборону користування газовим обладнанням та невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

Джерело: Управління Держпраці в Чернівецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40080

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7848

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86397

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58934

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді