Уряд знову продовжив час дії адаптивного карантину

Кабмін на засіданні 20 вересня ухвалив рішення продовжити адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 р.

Уряд знову продовжив час дії адаптивного карантину

21 вересня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Державна комісія оголосила, що з 23 вересня в усіх регіонах України діятиме жовтий рівень епіднебезпеки.

Профілактичні заходи проти коронавірусу. Які документи розробити

Карантинні обмеження при жовтому рівні епідемічної небезпеки:

  • Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. м площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі.
  • У закладі громадського харчування може перебувати не більше ніж чотири особи за столиком, а відстань між столами — мінімум 1,5 м.
  • Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі.
  • Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. м площі.

Уряд знову продовжив час дії адаптивного карантинуСкачайте наказ про посилення протипожежного режиму на період карантину, спричиненого пандемією COVID-19

Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) і щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів і басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування. Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримувати всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

Щоб верифікувати безпечність відвідувачів чи працівників закладів (крім освіти) тимчасово слід користуватися:

  1. міжнародними свідоцтвами;
  2. «жовтими» чи «зеленими» внутрішніми COVID-сертифікатами;
  3. довідкою 063/о (картка профілактичних щеплень);
  4. чинною довідкою про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту чи експрес-тестування на антиген.

Заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як у 80% працівників хоча б одного щеплення. Для верифікації безпечності працівників освіти приймаються міжнародні свідоцтва та COVID-сертифікати.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10102

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді