Уряд знову продовжив час дії адаптивного карантину

Кабмін на засіданні 20 вересня ухвалив рішення продовжити адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 р.

Уряд знову продовжив час дії адаптивного карантину

21 вересня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Державна комісія оголосила, що з 23 вересня в усіх регіонах України діятиме жовтий рівень епіднебезпеки.

Профілактичні заходи проти коронавірусу. Які документи розробити

Карантинні обмеження при жовтому рівні епідемічної небезпеки:

  • Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. м площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі.
  • У закладі громадського харчування може перебувати не більше ніж чотири особи за столиком, а відстань між столами — мінімум 1,5 м.
  • Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі.
  • Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. м площі.

Уряд знову продовжив час дії адаптивного карантинуСкачайте наказ про посилення протипожежного режиму на період карантину, спричиненого пандемією COVID-19

Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) і щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів і басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування. Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримувати всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

Щоб верифікувати безпечність відвідувачів чи працівників закладів (крім освіти) тимчасово слід користуватися:

  1. міжнародними свідоцтвами;
  2. «жовтими» чи «зеленими» внутрішніми COVID-сертифікатами;
  3. довідкою 063/о (картка профілактичних щеплень);
  4. чинною довідкою про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту чи експрес-тестування на антиген.

Заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як у 80% працівників хоча б одного щеплення. Для верифікації безпечності працівників освіти приймаються міжнародні свідоцтва та COVID-сертифікати.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21293

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14330

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
631

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді