Верховна Рада підтримала зміни до трудового законодавства

21 вересня депутати ВРУ прийняла в першому читанні законопроєкти, що вносять зміни до трудового законодавства

Верховна Рада підтримала за основу законопроєкти про зміни в трудовому законодавстві

Законопроєкт № 5161 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості» передбачає врегулювання взаємовідносин працівників і роботодавців у випадку, коли неможливо заздалегідь визначити види, обсяги та періоди виконання роботи, зокрема роботи фрилансерів.

Як укласти колективний договір

Документ пропонує ввести нову особливу форму трудового договору — трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Сторони такого договору за домовленістю можуть визначати необхідність і час залучення працівника до роботи, її обсяг та режим виконання. При цьому оплата праці відбувається виключно за той час, коли працівник фактично виконує роботу.

Водночас працівник зможе більш вільно планувати свою роботу, не прив’язуючись до одного роботодавця та робочого графіку підприємства, планувати свою діяльність залежно від поставлених йому завдань.

Важливо, що працівник отримає всі права та гарантії, передбачені законодавством про працю, зокрема щодо режиму роботи, часу відпочинку, порядку прийняття на роботу та звільнення з неї, виплати заробітної плати. Законопроєкт також передбачає гарантовану мінімальну кількість оплачуваних годин на місяць.

Законопроект № 5266 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників», пропонує оновити законодавство про колективні договори.

Документ передбачає, зокрема, такі нововведення:

  • роботодавці зобов’язані повідомляти профспілки про заплановане масове звільнення;
  • всі працівники мають право укладати колективні договори, зокрема ті, хто працює у роботодавців — фізичних осіб;
  • роботодавець зобов’язаний інформувати працівників про умови колективного договору не лише до початку їхньої роботи, а також, якщо договір укладений пізніше та коли до нього вносяться зміни;
  • строк дії умов колективного договору — не більше року в разі реорганізації, зміни власника юридичної особи, відокремленого структурного підрозділу юридичної особи. Колективний договір зберігає чинність протягом усього строку проведення ліквідації роботодавця.

Крім цього, у чинному законодавстві з'являться норми, які забороняють дискримінацію в оголошеннях з працевлаштування. Особи, що зазнали дискримінації, матимуть право звернутися до суду із заявою про відновлення порушених прав, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Законопроєкт вводить заборону на необґрунтовану відмову в прийнятті на роботу, тобто відмова без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника. На вимогу особи, якій відмовили в прийнятті на роботу, роботодавець зобов’язаний письмово повідомити про причину такої відмови.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді