Інспектори Держпраці тепер можуть проводити перевірки разом з поліцією

Спільні заходи передбачені меморандумом, який підписали структури

Інспектори Держпраці тепер можуть проводити перевірки разом з поліцією

Очільники Держпраці та Нацполіції підписали меморандум про співробітництво та партнерство. Домовленість передбачає проведення спільних заходів та обмін інформацією з питань детінізації ринку праці, вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками та забезпечення публічної безпеки та порядку при здійсненні такого контролю.

Як проходять перевірки з охорони праці

Як наголосили у Держпраці, меморандум має на меті об'єднання зусиль обох відомств щодо формування сприятливого середовища на ринку праці, забезпечення реалізації державної політики з питань здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю юридичними та фізичними особами, які використовують найману працю.

Інспектори Держпраці тепер можуть проводити перевірки разом з поліцією Все про те, як відбувається перевірка підприємств

Варто зауважити, що наразі триває масштабна кампанія, яку з початку липня розпочали Державна служба України з питань праці спільно з Державною податковою службою України.

Інспектори Держпраці тепер можуть проводити перевірки разом з поліцією Дізнайтеся, в яких випадках підприємство має право не допускати інспекторів Держпраці до перевірки

Держпраці вже похвалилася результатами. Так, за перші 10 днів інспекційної кампанії вдалося виявити 2 097 працівників, допущених до роботи без укладення трудових договорів. У відомстві додали, що важливу роль відіграли бази податківців, які дали змогу підвищити ефективність планування контрольних заходів до 92,3%.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11895

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді