Як організувати роботу дитячого табору

Держпраці нагадала, за що відповідає керівництво та якими мають бути майданчики для ігор і спорту

Як організувати роботу дитячого табору?

Державна служба України з питань праці напередодні літньої оздоровчої кампанії 2021 року звернулася до керівників дитячих оздоровчих закладів, наголосивши, що їхнім головним завданням є забезпечення комфортного, а головне безпечного оздоровлення та відпочинку дітей в оздоровчих таборах.

Нормативні документи з організації медичного огляду працівників на виробництві

Так, особливі вимоги висуваються до спортивних та ігрових майданчиків:

  • наявність спеціального журналу, в якому фіксуються результати випробувань спортивного інвентарю та обладнання на предмет надійності установлення та безпечності;
  • відсутність дерев, парканів та інших предметів, що можуть спричинити травму, на відстані менш ніж 2 м від відкритого спортивного майданчика;
  • наявність у спортивних спорудах укомплектованої медичної аптечки та інструкції щодо надання домедичної допомоги;
  • відсутність повітряних ліній електропередач, які проходять над територією відкритих спортивних майданчиків.

Відповідальність за створення безпечних і нешкідливих умов, виконання санітарно-гігієнічних норм і вимог з охорони праці, проведення навчання та інструктажів, а також контроль за дотриманням правил техніки безпеки покладається на директора табору.

Працівники повинні надати медичну довідку про стан здоров'я.

Забезпечити своєчасну та організовану явку працівників на медичні огляди та обстеження у строки, погоджені з закладами охорони здоров'я, має роботодавець.

Перед кожним виходом за межі табору для вихователів проводяться цільові інструктажі, що фіксується у відповідних журналах.

Особливу увагу слід звернути на побутові прилади. До того ж, на кухні обов’язково має бути заземлення усіх електроприладів. Працівники мають бути забезпечені необхідним спецодягом.

Утримання, експлуатація та обслуговування електроустановок мають відбуватися відповідно до вимог чинних нормативних документів.

У Держпраці наголосили, що чітке дотримання вимог законодавства та організація належних умов праці є запорукою збереження життя та здоров’я дітей і працівників.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38088

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15330

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді