Уряд підтримав законопроєкт про вирішення трудових спорів за допомогою медіаторів

Проєкт закону не виключає судовий шлях вирішення спорів та унормовує низку інших питань

Уряд підтримав законопроєкт про вирішення трудових спорів за допомогою медіаторів

Кабінет Міністрів України на засіданні уряду 19 травня підтримав проєкт закону щодо удосконалення процедури вирішення індивідуальних трудових спорів.

Документ вводить низку доповнень до законодавства. Передусім йдеться про створення альтернативного досудового механізму вирішення індивідуальних трудових спорів, який передбачає можливість залучення до цього процесу медіаторів.

Як укласти колективний договір

Крім того, законопроєктом передбачено:

  • визначення на законодавчому рівні поняття "індивідуальний трудовий спір”, його сторін та осіб, які можуть представляти інтереси сторін;
  • визначення строків звернення до суду у разі, коли залучення медіатора не сприяло досягненню бажаного результату;
  • упорядкування строків звернення працівників і роботодавців до суду з питань вирішення трудових спорів;
  • чітке визначення максимального періоду відшкодування заробітної плати за вимушений прогул - не більше ніж за один рік;
  • врегульована участь в індивідуальних трудових спорах фізичних осіб, які використовують найману працю.

Уряд підтримав законопроєкт про вирішення трудових спорів за допомогою медіаторівВсе про права працівників на пільги і компенсації

Зауважимо, процедура медіації здійснюватиметься за взаємною згодою сторін індивідуального трудового спору. Для цього сторони укладатимуть з медіатором договір про медіацію.

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Дядюра зауважив, що «медіація — це сучасний та ефективний спосіб вирішення трудових спорів і захисту трудових прав працівників, який широко використовується в розвинутих країнах». Водночас документ зберігає вже наявні варіанти вирішення таких спорів за участі комісії по трудових спорах та через суд.

Уряд підтримав законопроєкт про вирішення трудових спорів за допомогою медіаторівЯким має бути цивільно-правовий договір на виробництві

У Мінекономіки впевнені, що ухвалення цього законопроєкту допоможе гармонізувати національне законодавство із законодавством Європейського Союзу та створить додаткові можливості для ефективного і швидкого відновлення порушених прав сторін трудового спору.

Джерело: Мінекономрозвитку

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді