Уряд підтримав законопроєкт про вирішення трудових спорів за допомогою медіаторів

Проєкт закону не виключає судовий шлях вирішення спорів та унормовує низку інших питань

Уряд підтримав законопроєкт про вирішення трудових спорів за допомогою медіаторів

Кабінет Міністрів України на засіданні уряду 19 травня підтримав проєкт закону щодо удосконалення процедури вирішення індивідуальних трудових спорів.

Документ вводить низку доповнень до законодавства. Передусім йдеться про створення альтернативного досудового механізму вирішення індивідуальних трудових спорів, який передбачає можливість залучення до цього процесу медіаторів.

Як укласти колективний договір

Крім того, законопроєктом передбачено:

  • визначення на законодавчому рівні поняття "індивідуальний трудовий спір”, його сторін та осіб, які можуть представляти інтереси сторін;
  • визначення строків звернення до суду у разі, коли залучення медіатора не сприяло досягненню бажаного результату;
  • упорядкування строків звернення працівників і роботодавців до суду з питань вирішення трудових спорів;
  • чітке визначення максимального періоду відшкодування заробітної плати за вимушений прогул - не більше ніж за один рік;
  • врегульована участь в індивідуальних трудових спорах фізичних осіб, які використовують найману працю.

Уряд підтримав законопроєкт про вирішення трудових спорів за допомогою медіаторівВсе про права працівників на пільги і компенсації

Зауважимо, процедура медіації здійснюватиметься за взаємною згодою сторін індивідуального трудового спору. Для цього сторони укладатимуть з медіатором договір про медіацію.

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Дядюра зауважив, що «медіація — це сучасний та ефективний спосіб вирішення трудових спорів і захисту трудових прав працівників, який широко використовується в розвинутих країнах». Водночас документ зберігає вже наявні варіанти вирішення таких спорів за участі комісії по трудових спорах та через суд.

Уряд підтримав законопроєкт про вирішення трудових спорів за допомогою медіаторівЯким має бути цивільно-правовий договір на виробництві

У Мінекономіки впевнені, що ухвалення цього законопроєкту допоможе гармонізувати національне законодавство із законодавством Європейського Союзу та створить додаткові можливості для ефективного і швидкого відновлення порушених прав сторін трудового спору.

Джерело: Мінекономрозвитку

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21303

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14340

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
639

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді