Про що варто пам'ятати підприємцям напередодні курортного сезону

Держпраці наголосила на необхідності офіційного працевлаштування сезонних робітників

Про що варто пам'ятати підприємцям напередодні курортного сезону

Кінець травня є початком курортного сезону, що супроводжується масовим відкриттям закладів відпочинку та працевлаштуванням сезонних працівників на роботу в різноманітні літні оздоровчі заклади та заклади громадського харчування.

Держпраці оприлюднила звернення до суб’єктів господарювання, які надають послуги з оздоровлення та тимчасового проживання населення, закликавши дотримуватися законодавства про працю.

Сезонні роботи та сезонні галузі

Так, відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Якщо ж інспектори праці виявлять неоформлених працівників, до суб’єктів господарювання будуть застосовані відповідні заходи реагування. Зокрема, у разі встановлення факту роботи працівників без оформлення трудових відносин юридичні та фізичні особи-підприємці, нестимуть таку відповідальність:

  • фінансову;
  • адміністративну;
  • кримінальну.

Крім того, Державна служба України з питань праці наголосила на необхідності дотримання рекомендацій щодо профілактики розповсюдження вірусу COVID-19.

Оскільки на оздоровлення приїжджають багато людей з різних куточків України, особи, що відпочивають на території всіх пансіонатів і баз відпочинку, входять до групи ризику зараження коронавірусом та можуть нести загрозу для інших. Тож суб’єктам господарювання нагадали про необхідність таких дій:

  • дотримання респіраторної гігієни;
  • регулярне миття рук з милом та обробка їх дезінфекційними спиртовмісними засобами;
  • регулярне прибирання на робочому місці та у кімнатах для гостей (зокрема засобами для чищення) і провітрювання приміщень.

На додачу в Держпраці зауважили, що використання незадекларованої праці є грубим порушенням чинного законодавства, а легалізація найманої праці — це надважливе та гостре питання, яке потребує розуміння всіх громадян.

До того ж, лише офіційно оформлений найманий робітник може бути соціально захищеним, а утримані з легальної заробітної плати податки зможуть бути використані для своєчасного фінансування відповідних статей витрат області й держави.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
111395

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
16761

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
22853

Зразок відповіді на припис інспектора праці

За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.
30516

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді