Міжнародна організація праці визначилася з темою Всесвітнього дня охорони праці 2021.
28 квітня МОП оголосила Всесвітнім днем охорони праці. Це було зроблено для того, щоб привернути увагу світової громадськості до невирішених проблем у сфері охорони праці та показати, як створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, об’єднані певною темою.
ТОП-3 консультації для Вас:
Тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці щороку проголошує Міжнародна організація праці. У 2020 році вона звучала так: «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».
28 квітня в Україні також відзначають День охорони праці. Він запроваджений указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006. Щоб належним чином підготуватися до події, ознайомтеся з новою темою, затвердженою МОП.
Тема Дня охорони праці — 2021
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.