Знання інспекторів праці відтепер перевірятимуть

Із 16.02.2021 діє Порядок перевірки знань інспекторів праці. Як перевірятимуть перевіряльників?

Як перевірятимуть знання інспекторів праці?

Порядок перевірки знань інспекторів праці затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 26.11.2020 № 2454 (далі — Порядок № 2454). Документ визначає процедуру перевірки знань інспекторів праці, необхідних для виконання покладених на них обов’язків.

Перевірте свої знання з охорони праці

Згідно з Порядком до початку здійснення повноважень інспектора праці (не пізніше 15 робочих днів з дня призначення особи на посаду, якою передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю) відбуватиметься попередня перевірка.

Інспекторів праці, які успішно її пройдуть, звільнятимуть від проходження періодичної перевірки знань у відповідному році. Періодичні ж перевірки проводитимуться щороку впродовж здійснення повноважень інспектора, але не пізніше 31 жовтня.

Крім того, можливе проведення позапланових перевірок за наявності систематичних — повторно протягом року — недоліків у роботі інспектора праці за рішенням відповідної комісії. Причиною можуть бути обґрунтовані скарги роботодавців та працівників на його дії, скасування вимог, приписів, постанов інспектора праці в судовому порядку з причин неналежної кваліфікації порушень законодавства про працю, порушення порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Що інспектори праці перевіряють на підприємстві?Читайте більше на «Експертус Охорона праці»

Якщо інспектор праці не може пройти перевірку знань у визначені строки з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка тощо), дата проведення такої перевірки може бути перенесена за його письмовою заявою.

Іспит складатиметься з трьох етапів: тестування, співбесіда та ситуаційні завдання. Проведення зрізу знань може відбуватися як за безпосередньої присутності інспектора праці, так і дистанційно, у тому числі з використанням спеціальних комп'ютерних програм, аудіо-, відеозв'язку.

Інспектор праці, який отримав негативну оцінку, не може бути допущений до виконання повноважень щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Це є підставою для повторного проходження перевірки знань, яка проводиться не пізніше 15 календарних днів з дня опублікування рішення комісії про негативну оцінку.

Отримання інспектором праці виконавчого органу ради за результатами повторного проходження перевірки знань негативної оцінки, а також відмова від проходження перевірки знань є підставою для скасування службового посвідчення такого інспектора праці.

Робота у вихідні та святкові дні
Валерій Бунчукінженер з охорони праці ТОВ «Лайф», Київ
Контроль за станом охорони мають здійснювати керівники та відповідальні особи всіх рівнів управління виробництвом. Допоможуть його належним чином організувати п’ять унікальних додатків, які розробив фахівець у сфері охорони праці Вам у поміч

Для організації та проведення перевірки знань утворюються Центральна та регіональні комісії.

Регіональна комісія здійснюватиме перевірку знань інспекторів праці територіальних органів Держпраці та виконавчих органів рад. Центральна комісія перевірятиме знання інспекторів праці апарату Держпраці, а також керівників територіальних органів Держпраці та їх заступників. Крім того, за своїм рішенням може заслуховувати на своїх засіданнях звіти голів регіональних комісій, а також скасовувати рішення регіональних комісій.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5218

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66192

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді