
З 01 липня 2020 року в Україні зріс розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 2 102 грн до 2 197 грн. Як наслідок підвищились суми пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також членам їх родин, утриманцям у разі смерті працівників внаслідок виконання посадових обов’язків.
З 01.07.2020 року розмір допомоги складає:
- потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) — 37 349 грн;
- сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) — 219 700 грн;
- утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) — 43 940 грн.
Нагадуємо, що на роботодавця, який не повідомив уповноваженим державним органам про нещасний випадок, очікують адміністративні санкції.
Джерело: ФСС
У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.