З 01 липня 2020 року в Україні зріс розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 2 102 грн до 2 197 грн. Як наслідок підвищились суми пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також членам їх родин, утриманцям у разі смерті працівників внаслідок виконання посадових обов’язків.
З 01.07.2020 року розмір допомоги складає:
- потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) — 37 349 грн;
- сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) — 219 700 грн;
- утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) — 43 940 грн.
Нагадуємо, що на роботодавця, який не повідомив уповноваженим державним органам про нещасний випадок, очікують адміністративні санкції.
Джерело: ФСС
Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець
Як правильно повідомити про нещасний випадок на виробництві? Кого саме має сповістити про нещасний випадок роботодавець та в який термін? Відповіді на ці питання — далі у статті.