Роботодавцям дозволять відтермінувати проведення чергової атестації робочих місць через карантин

Мінекономіки пропонує на період обмежень використовувати результати попередніх гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища.

Роботодавцям дозволять відтермінувати проведення чергової атестації робочих місць через карантин


На деяких підприємствах в період карантину неможливо своєчасно провести атестацію робочих місць за умовами праці. Як наслідок це позбавляє працівників права на отримання пільг та компенсацій, а також зарахування стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Мінекономіки планує розв'язати проблему із проведенням атестації робочих місць за умовами праці в період карантину. Для цього вже розробили проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Згідно з проєктом на період карантину, якщо неможливо провести чергову атестацію робочих місць за умовами праці, дозволять використовувати результати гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища, отримані під час попередньої атестації на робочих місцях, якщо умови праці докорінно не змінювались. Надалі провести чергову атестацію робочих місць за умовами праці роботодавці повинні в строк не пізніше ніж через 60 днів після скасування карантину.

Нагадуємо, що непроведення атестації робочих місць за умовами праці за звичних обставин може загрожувати роботодавцю як адміністративною, так і кримінальною відповідальністю.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
45313

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
13183

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
20894

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10816

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9800

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді