Мінекономіки оприлюднило проєкт наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів»

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Пропозиції та зауваження до проєкту можна надіслати протягом місяця з дня його оприлюднення.

Мінекономіки оприлюднило проєкту наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів»


На сьогодні вимоги до безпечної експлуатації ліфтів визначають Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджені наказом Держгірпромнагляду від 01.09.2008 № 190. Дані Правила застарілі та діють лише в частині, що не суперечить законодавству України, зокрема містять вимоги до будови ліфтів, що суперечить законодавству у сфері технічного регулювання.

За інформацією Мінекономіки, близько 60% ліфтів в Україні вичерпали свій технічний ресурс безпечної експлуатації. Якість технічного обслуговування ліфтів низька й відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів.

▶ Інструкції з охорони праці, пожежної безпеки ◀

Прийняття проєкту наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів» надасть можливість визначити вимоги щодо безпечної експлуатації ліфтів, забезпечення працівників під час виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних робіт, технічного обслуговування ліфтів належними, безпечними і здоровими умовами праці. Як наслідок запобігти нещасним випадкам і травматизму, що виникають внаслідок професійної діяльності.

Пропозиції та зауваження до проєкту наказу приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресою:

  • Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14;
  • e-mail: [email protected];
  • тел.: (044) 289-40-74.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
957

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64681

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді