Мінекономіки оприлюднило проєкт наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів»

Пропозиції та зауваження до проєкту можна надіслати протягом місяця з дня його оприлюднення.

Мінекономіки оприлюднило проєкту наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів»


На сьогодні вимоги до безпечної експлуатації ліфтів визначають Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджені наказом Держгірпромнагляду від 01.09.2008 № 190. Дані Правила застарілі та діють лише в частині, що не суперечить законодавству України, зокрема містять вимоги до будови ліфтів, що суперечить законодавству у сфері технічного регулювання.

За інформацією Мінекономіки, близько 60% ліфтів в Україні вичерпали свій технічний ресурс безпечної експлуатації. Якість технічного обслуговування ліфтів низька й відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів.

▶ Інструкції з охорони праці, пожежної безпеки ◀

Прийняття проєкту наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів» надасть можливість визначити вимоги щодо безпечної експлуатації ліфтів, забезпечення працівників під час виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних робіт, технічного обслуговування ліфтів належними, безпечними і здоровими умовами праці. Як наслідок запобігти нещасним випадкам і травматизму, що виникають внаслідок професійної діяльності.

Пропозиції та зауваження до проєкту наказу приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресою:

  • Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14;
  • e-mail: [email protected];
  • тел.: (044) 289-40-74.

Джерело: Держпраці

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88334

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1799

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4883

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді